Bonding diş fiyatları

bonding diş fiyatları

Bonding diş fiyatları alternatif tedavi yöntemlerine göre oldukça ekonomiktir. Hem düşük maliyeti hemde tek randevuda pek çok diş kusuru başarılı bir şekilde giderebildiği için bonding uygulaması oldukça sık tercih edilir.

Bonding işlemi nedir?

Bonding diş, sıklıkla kompozit bonding olarakta bilinir. Bu tedavide; dişler üzerine yapıştırılan kompozit reçine, istenilen forma ulaşana kadar ilave edilir ve ışıkla sertleştirildikten sonra şekillendirilir. Bu uygulama ile dişler arasındaki boşluklar kapatılabilir ve aşağıda yer alan bir dizi diş sorunları giderilebilir:

Bonding diş fiyatları

2023 yılı bonding uygulaması fiyatları, uygulanan dişlere ve tedavi yöntemine göre şu şekildedir:

  • Kompozit ile estetik bonding (bir yüzlü): 845TL
  • Diş boyu uzatma (iki yüzlü kompozit): 1055TL
  • Bonding tedavisi ile ayrık diş kapatma (tek taraflı): 845TL
  • Bonding uygulaması ile ayrık diş kapatma (çift taraflı): 1690TL
  • Fiber destekli bonding ile dişler arası boşluk kapatma: 1840TL

Dişler arası boşlukların bonding ile kapatılması esnasında kaç diş yüzeyine işlem yapılması gerektiği değerlendirilmelidir. Dar olan boşluklarda tek dişe bonding yapılması yeterli gelirken, boşluk genişlediğinde iki dişe uygulama yapılması veya dişler arasına fiber uygulaması yapılması gerekebilir.

Bonding dişleri her 7-10 yılda bir değiştirmeniz gerekmektedir. Sert yiyecekler restorasyonun kırılmasına neden olabilir. Ayrıca renkli yiyecek ve içecekler zamanla restorasyonun renklenmesine neden olabilir.

Bonding uygulaması devlet hastanelerinde yapılır mı?

Ön dişlerin arasındaki boşlukları kapatma gibi estetik amaçlı yapılan bonding diş ücretleri SGK tarafından karşılanmadığı için bu tür tedaviler devlet hastanelerinde yapılmaz. Ancak aşınmış, kırık veya çürük diş tedavisi gibi tıbbi gerekliliği bulunan durumlarda bonding işlemi devlet hastanelerinde yapılmaktadır.

Bonding tedavisi ne kadar sürer?

Bonding tedavisi; diş hekimi koltuğunda gerçekleştirilen ve laboratuvar işlemi gerektirmeyen uygulamalardır. Tüm işlemler klinikte gerçekleştirildiği için diğer tedavilere göre daha kısa sürede tamamlanabilir. Tek diş için bonding uygulaması yaklaşık 30dakika civarında sürer.

Bonding tedavisi yaptıranlar, uygulama fiyatları ve tedavi süreci ile ilgili yorumlarını burada paylaşabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir