Diş Beyazlatma Jeli Nasıl Kullanılır? Tüm Markalar Detaylı Anlatım

Diş Beyazlatma Jeli Nasıl Kullanılır? Tüm Markalar Detaylı Anlatım

Diş Beyazlatma Jeli Nasıl Kullanılır

Sigara kullanan, yanlış besinlerle beslenen veya gün içinde diş bakımına özen göstermeyen kişilerin dişlerine sararma ve leke oluşumu sık karşılaşılan bir durumdur.

Ne yazık ki diş macunları her zaman dişleri temiz göstermede yeterli olmaz ve diş beyazlatma jeli gibi diğer beyazlatıcı ürünlerin etkisinden faydalanmak gerekebilir.

Diş beyazlatma prosedüründe uygulanan jel içerisinde hidrojen peroksit ve karbamid peroksit gibi ağartıcı maddeler oldukça yoğun konsantrasyonda bulunur.

Perakende satılan diş beyazlatma jelleri nasıl kullanılır ve seçim yaparken nelere dikkat etmek gerekir, sorularını sizler için açıklıyoruz.

Eczane Ürünü Diş Beyazlatma Jeli

Diş beyazlatma jellerini uygulamak için farklı ürün formları mevcuttur ve bunların hepsi dişleri ağartmak için aktif bileşenler içerir.

Diş beyazlatma amacıyla dünya genelinde Global White gibi diş şeritleri oldukça yaygın olarak kullanılmakta, bu ürünler Plus White gibi popüler beyazlatıcı macunlarla desteklenmektedir. Diş beyazlatıcı jellerin farklı formları ise şu şekilde:

  • Diş beyazlatıcı kitler: Bu ürünler diş üzerine uygulanan jelin tam olarak etki etmesi için ağız ebatına uygun kalıpların kullanılmasıyla uygulanır. Kalıpla korunan jel, dişte genelde en az 30 dakika kalır.
  • Diş beyazlatıcı fırçalar: Diş boyası adı altında da bulabileceğiniz bu ürünler sayesinde dişler tıpkı boya benzeri bir etki gösteren jel malzemelerle, fırçalanması sonrası kaplanır ve malzeme bir süre çıkmadan boya gibi lekeleri örter.
  • Diş beyazlatma kalemleri: Tıpkı bir kalem gibi göründüğü için bu ismi alan ürünler, aslında ucunda fırça olan tüplerdeki jellerdir ve seyahat anında kullanım için tasarlanmıştır.
  • Beyazlatıcı şeritler: Ev tipi diş beyazlatma jeli formları arasında en sık tercih edilenler, şerit şeklinde uygulananlardır. Bu ürünler esnek, plastik bir şerit üzerinde hidrojen peroksit veya karbamid peroksit jeli, olarak özetlenebilir.

Opalescence Diş Beyazlatma Jeli

Ev tipi beyazlatıcı etkili kitlerle birlikte kullanılan Opalescence PF diş beyazlatma jeli, hem aroma hem de bileşen konsantrasyonu olarak kullanıcılarına farklı seçenekler sunar.

Etkileri bilimsel olarak kanıtlanan ürünün günde iki kere ve 30’ar dakika kullanılması idealdir.

İçerisinde florür ve patentli mikro potasyum nitrat bulundurduğu için hassas dişler için de kullanılabilir.

Kompozit kaplama veya kronların rengini korumak için diş beyazlatma jeli kullananlar Opalescence’ten yana memnuniyetlerini dile getirmektedir.

Diş Beyazlatma Jeli Fiyatları

Genelde Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri tarafından üretilen özel diş beyazlatma ürünlerinin maliyeti dolar üzerinden hesaplanmaktadır.

Fiyatları alışveriş yaptığınız platforma göre değişen bu ürünleri online olarak satın almak mümkündür. Diş beyazlatma jeli içeren kalem, şerit gibi ürünlerin fiyatları ortalama 20 ila 30 $ aralığında değişir.

Diş beyazlatma jeli kullananlar küçük bir araştırmayla uygun fiyatlı ürünler hakkında bilgi sahibi olabilir. Ancak jellerin etkisinin kısa süreli ve yüzeysel olduğu unutulmadan karar verilmelidir.

Dişlerdeki renk değişimleri genelde hastalık veya ilaç kullanımı gibi içsel nedenlerden kaynaklanan kalıcı sorunlar olduğundan, dişlerinizin rengine dair şikayetleriniz için önce diş hekiminizle görüşmeniz önerilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top