Diş Beyazlatma Zararlı Mı? Zararları Nelerdir ?

Diş beyazlatma uygulamalarının dişlere bilinen herhangi bir zararı yoktur. Beyazlatma uygulamaları ile birlikle renklenmeye başlamış olan diş minesi dokuları, bir dizi olumlu reaksiyonlarla beraber tam manasıyla ortadan kaldırılmaktadır ve bu işlemin sonunda ise diş dokularında olası bir kayıp olmamaktadır. Fakat uygulanan diş beyazlatma yöntemlerine bağlı olarak diş ve dişetlerinde geçici bir süre bazı hassasiyetlikler meydana gelebilir.

Bu hassasiyetlikle alakalı sorunları, basit uygulamalar ile ortadan tamamen kaldırmak son derece olağandır. Sonuç olarak, diş hekimi aracılığıyla yapılan diş beyazlatma uygulamalarının dişlere hiçbir şekilde zararı yoktur. Yalnızca dişlerdeki renk sorunlarını ortadan kaldırmak, dişleri korumak ve kişilerin, kendi dişlerini çok daha uzun bir süre sağlıklı bir şekilde kullanmalarına olanak sağlamak için bu uygulamalar yapılır.

Tüm bunlarla beraber beyazlatma tedavisinin başarı oranı, hastadan hastaya göre bazı farklılıklar gösterebilir. Beyazlatma tedavilerinin sonucunda elde edilen beyaz dişlerin ne kadar kalıcı olacağı, tedavi esnasında ve tedaviden sonraki kişisel alışkanlıklarla doğrudan ilişkilidir. Tedavi işlemlerinden sonra kişiler, 1-2 hafta boyunca alkol, sigara, nargile ve puro gibi ürünlerden uzak durmalıdırlar.

Ayrıca ilk birkaç hafta boyunca salça, kahve türevleri, çay ve asitli içecekleri de tüketmeleri önerilmemektedir. Beyazlatma işlemlerinden sonra hastalar, titiz bir şekilde diş fırçalamalı ve renklendirici olan maddelerden olabildiğince uzak durmalıdırlar. Bu gibi hususlara dikkat edilmezse beyazlatılan dişler, kısa sürede olumsuz bir şekilde renklenmeye başlar. Bununla beraber hekim önerileri de bu süreçte oldukça önem arz eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi bu alana yazın

Popüler İçerikler

Benzer İçerikler