Ana Sayfa Diş Eti Hastalıkları Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Çözüm Ve Yöntemleri

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Çözüm Ve Yöntemleri

Diş eti çekilmesi neticesinde dişin köklerine doğru ilerleyen bakteriler, diş etlerindeki oluklarda birikir. Bu durumu görmezden gelmekse diş kaybı ve çene kemiği hasarına neden olabileceğinden tedavi edilmelidir.

Diş kayıplarını önlemek için diş eti çekilmesine ne kadar erken müdahale edilirse, başarı oranı o kadar yüksek olacaktır.

Bu yazımızda diş eti çekilmesi için sizin de deneyebileceğiniz pratik ve uygun fiyatlı bitkisel tedavi yöntemleri hakkında bilgiler veriyoruz.

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 

  • Papatya: Papatyanın diş eti sağlığı için piyasadaki gargaralar kadar etkili olabildiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Var olan diş eti çekilmesinin tedavisi için deneyebileceğiniz papatyayı, sağlık diş etlerini korumak için de kullanmalısınız. Bu yöntem için bir bardak kaynar suyla birkaç tatlı kaşığı papatyayı tıpkı çay gibi demleyin. Soğuyan ve süzülen papatya çayını gargara yerine her gün kullanabilirsiniz.

 

  • Adaçayı: Düzenli olarak adaçayı içtiğinizde ağız içindeki bakterileri uzaklaştırabilir, içerisine meyan kökü eklediğinizde adaçayının anti bakteriyel özelliğini arttırabilirsiniz.

 

  • Nane: Diş eti iltihaplarında bitkisel tedavi olarak nane çayını gargara olarak kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun için bir bardak su ve bir kaşık naneyi birlikte demlemeniz yeterlidir. Nane içerdiği için sakız çiğnemeyi düşünebilirsiniz. Ancak sakız yerine direkt çiğ nane yapraklarını çiğnemeniz, diş sağlığınız açısından çok daha faydalıdır.

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi Çözümü?

 

Bazı bitkileri çay gibi demleyip ağız suyu yerine kullanarak, bazı bitkileri besin olarak tüketerek diş etlerinizi koruyabilirsiniz.

Diş etlerini bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlardan korumak için;

  • Semizotu
  • Meyan kökü
  • Su teresi

gibi ağız dostu bitkileri daha çok tüketin.

Diş Eti Çekilmesine Ne İyi Gelir?

 

Gündelik yaşam alışkanlıklarında yapacağınız küçük değişiklikler diş eti çekilmesi şikayetinizin çok daha hızlı tedavi edilmesini sağlayabilir.

Ağız içi günlük bakıma özen göstermek, tüm diş eti sorunlarının tedavisinde ilk basamaktır.

Öncelikle sigara alışkanlığı olanların en azından bir süreliğine sigarayı bırakması istenir.

Bakterilerin üremesini önlemek için dişleri karbonat veya tuz ile fırçalayabilirsiniz. Bu ürünler antibakteriyel özelliğiyle gün boyu ağız içinin hijyenik kalmasına yardımcı olur.

Diş etlerini korumak için bakterileri öldürmede normal macunlardan daha etkili olan çay ağacı yağı macununu kullanmayı deneyebilirsiniz.

Bitkisel tedavi yöntemlerine ek olarak, D vitamini desteği almanız gerektiğini de bilmeniz faydalı olacaktır.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler

Yirmilik Diş Çekimi Ameliyatı ve Sonrası

Pek çok hastaya yirmilik diş çekimi tavsiye edilir. 17 – 22 yaş aralığında çıkan ve akıl dişi olarakta adlandırılan 20lik dişler;...

Zirkonyum Diş Rehberi: Nasıl Yapılır? Zararları var mı? Fiyatları Nedir?

Zirkonyum diş kaplama, mükemmel estetik ve dayanıklılık sunan, günümüze kadar üretilmiş en iyi sabit protez türüdür. Zirkonyum diş denince hemen...

Şeffaf Plak Tedavisi ve Fiyatları

Şeffaf plak tedavisi ile orta ve hafif düzeydeki diş çapraşıklıkları başarı ile tedavi edilebilmektedir. Çarpık dişlerini hızlı bir şekilde...

Sinüs Lifting Ameliyatı ve Fiyatları

Sinüs lifting ameliyatı üst çene arka bölgede uygulanacak olan implantınıza yeterli ve sağlam kemik oluşturulmasını sağlar. Eksik dişleriniz için...

En Son Yorumlar