En İyi Yerli Alman Türk İmplant Markaları

implant markaları

En İyi Diş implant Markaları

İmplant tedavisi esnasında implant markaları araştırma içerisinde pek çok hasta girmektedir. Ömür boyu 7/24 ağızlarında kullanacakları materyalin kaliteli malzemelerden yapılmasını herkes ister. Türkiye’de ucuz implantlar hastalar tarafından merak ediliyor. Bu ürünler hangi şartlarda üretiliyor ya da en ucuz implant nasıl performans gösteriyor? gibi sorular diş hekimlerine sorulmaktadır. Diş hekimleri her zaman kaliteli malzemeden yapılmış implantları tercih ederler. Çünkü hem uygulaması daha kolaydır. Hem de operasyon esnasında herhangi bir komplikasyon yaşanmamaktadır. Kaliteli bir implantın uzun dönem araştırmaları ve bütün testleri yapılmış deneyimli firmalar tarafından üretilen vidalardır.

Yerli implant markası mı yabancı implant mı? Tüm Dünya üzerinde yer alan implant markaları arasında kıyasıya bir rekabet mevcut. Firmalar kendi aralarında implant üretiminde kullandıkları teknoloji açısından sürekli yarış içinde. Rekabet elbette ki implant fiyatlarına da yansıyor. Türkiye’de Türk Diş Hekimleri Birliği her sene implant fiyatları hakkında sabit fiyat belirliyor. Ancak bu sabit fiyata, implantın uygulandığı merkeze göre kıymetli metal ücreti hariç hastaya verilen hizmetin ekonomik boyutu değişmektedir.

Yerli implant markaları

 Son yıllarda implant tedavisinin yaygınlaşması ile beraber Türkiye’nin pek çok noktasında implant üretimi hız kazanmıştır. Yüksek teknolojiler ve birtakım Ar-Ge çalışmaları yapılarak üretilen implantlar 2000 yılından itibaren  sektörde yer almaktadır. Yerli implantlar, ithal ürünlere göre fiyat bakımından değişiklik göstermektedir. Yani ucuz olanı da var pahalı olanı da var. Yerli implant markalarının fiyatlarını belirleyen en önemli faktör yapım esnasında kullanılan teknoloji ve firmanın servis ağıdır. Yerli implant markaları arasında NTA, DTI, Dental İmplant KA, Nucleoss, İmplance, Mode, İmplantium, Evoss gibi kaliteli firmalar yer alır.

En iyi implant markaları

 İmplant,diş çene kemiğine uygulanan ve eksik dişler için en iyi ikame olduğu kabul edilen titanyum vidalardır. Yani bir implant diş kökü yerine geçer. Diş hekimi protez işlemlerini tamamladıktan sonra implant hiçbir şekilde görülmez. Vücuda uyum sağlar ve doğal bir dişin çiğneme kuvvetini verir. Bütün bu özelliklere sahip implantlarda tedaviye başlamadan önce en iyi implant markaları araştırması yapmak elbette önemlidir. Çünkü ömür boyu ağzımızda kalacak bir şey için en iyisi olsun isteriz. Tüm dünyada sektörde 2015 yılı verilerine göre Straumann(ITI)  implant markası (İsviçre) kullandığı teknoloji ve uzun dönem kontrollü çalışmalarıyla önde gidiyor.

Alman implant markaları

 Alman teknolojisi ve yapılan uzun dönem kontrollü araştırmalar sonucunda Alman implant markaları sektörde epey kaliteli ürünlerdir. SKY(Bredent) de yine Alman markasıdır. Tüm dünyada en yaygın kullanılan implantlar arasında yerini almıştır. Bego firması da üstün teknoloji ile implant üretimine devam etmektedir. Bunların yanında Trias, Humantech, Camlog, ICX gibi Alman implant markaları piyasada mevcuttur.

İsviçre İmplant Markaları

 2015 verilerine göre %22’lik payla sektörde en çok söz sahibi olan İsviçre menşeli Straumann markası, tüm dünyada diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanında Astra, Nobel Biocare, Zimmer ve Astra Tech gibi firmalar son derece kaliteli implant üretimi gerçekleştirmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top