Gülüş Estetiği Fiyatları Öncesi ve Sonrası

Gülüş Estetiği Fiyatları Öncesi ve Sonrası

gülüş estetiği

Gülüş estetiği, diş ve ağız yapılarının estetik amaçlar çerçevesinde her kişiye özel olarak planlanan tedavi uygulamaları ile gülüşün yeniden restorasyonuna verilen isimdir. Kişilerin diş yapısı, dizilişleri, rengi, diş eti ve dudakları bütünsel olarak değerlendirilmektedir ve kişilerin yüzleri ile tam manasıyla uyumlu estetik görünümlü bir gülüşe kavuşulması için bir takım prosedür uygulanır.

Gülüş estetiği ücreti, kişiden kişiye göre bazı değişkenlikler gösterebilir. Bunun sebebi her kişinin fizyolojik yapısının ideal bir gülüş için farklı olmasıdır. Gülüş estetiği ücretleri ayrıca, tedavinin planlanacağı kliniğe, hastaneye ve doktor seçimine göre de değişecektir. Örneğin, Antalya, İstanbul, İzmir ve Ankara’da verilen fiyatların farklı olabileceği gibi Manavgat, Side, Belek, Lara, Alanya ve Konyaaltı’nda da belirlenen ücretler farklı olacaktır. Tüm bunlarla beraber pembe estetik, dolgu ve diğer kozmetik işlemlerin bir arada planlanmasıyla uygulanan bir gülüş estetiği sürecinde de fiyatlar farklılaşır. Bu fiyat, 350 TL ile 3500 TL arasında değişebilir. Lamina ya da zirkonyum kaplama işlemlerinde ise her bir dişin ortalama maliyeti 850 TL ile 3000 TL arasında değişir.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Gülüş estetiği, gülümsemenin görünüşünü kozmetik diş hekimliği uygulamaları çerçevesinde tam manasıyla iyileştirme ve bunun sayesinde de gülüşe daha fazla estetik bir görüntü kazandırma işlemleridir. Gülüş tasarımı şu şekillerde yapılır;

  • Dişin Rengini Değiştirme: Dişlerin rengine bağlı bir şekilde meydana gelen estetik sorunlar çeşitli uygulamalar ile ortadan kaldırılır. Bölgesel olan renklenmeler de çözülür. Bununla beraber diş beyazlatma uygulamaları ile dişin rengi büyük oranda iyileştirilir.
  • Dişleri Hizalama: Çapraşık, yivli, aralarında boşluk olan ve üst üste binebilen dişler, gerekirse ortodontik bir tedavi ile düzleştirilir ve estetik bir şekilde hizalandırılır.
  • Eksik Olan Dişleri Tamamlama: Bir ya da çok daha fazla eksik olan diş, gülümsemenin görüntüsünü ciddi bir şekilde etkiler. Eksik olan dişler, köprüler, implantlar ya da kısmi olan takma dişler ile beraber tamamlanır.
  • Denge ve Uyum: Düzgün bir şekli olmayan ya da kırık olan dişler, kozmetik bir şekilde iyileştirilebilir.
  • Yanak ve Dudaklara Müdahale: Gülüş estetiği için yanaklara ve dudaklara da müdahale edilebilir. Şekilsiz ya da sarkık bir görüntüye sahip olan yüze de estetik bir şekil kazandırılabilir.

Gülüş Estetiği Öncesi ve Sonrası

Teknoloji destekli olan gülüş yazılımları sayesinde, gülüş estetiğinden önce olası bir uygulama yapılmadan yüz ile gülüş uyumu yüksek oranda tahmin edilebilir. Estetikten sonra ise 3D fotoğraflamalarla gülüşün, yüz ile ne denli bir uyum içerisinde olduğu rahatlıkla görülebilir.

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top