Güncel Diş Beyazlatma Fiyatları

Dişler, fizyolojik yapından dolayı, ne kadar titiz bakılırsa bakılsın zaman içerisinde beyaz görünümlerini kaybederek sararmaya başlayacaktır. Özellikle de sürekli iletişim halinde olmayı gerektiren bir mesleğe sahip olanlar için diş sararması veya renk değiştirmesi oldukça büyük bir sorundur. Diş beyazlatma fiyatları, bu uygulama için ilk akla gelen konu olsa da dikkat edilmesi gereken en önemli husus dişlerin neden sarardığıdır. Dişlerin üzerinde istenilmeyen renk oluşumları bütün her şeyden önce kişilerin gülüşlerindeki estetik açıyı bozar ve durum da ciddi oranda öz güveni zedeler. Fakat sararmış sararan dişler artık rahat bir şekilde beyazlatılabilir. Dişlerin sararması ya da renk değiştirmesi, kalıtsal faktörlerle beraber birçok neden bağlı olarak gelişen bir durumdur.

Çay, kahve, gazlı içecekler ve sigara gibi zararlı maddelerin sıklıkla tüketilmesi, kullanılan farklı tarz ilaçların olası yan etkileri, vücuda lazım olması gerekenden daha fazla flor alınması ve zaman içerisinde dişlerin sinirlerinin yıpranması ile beraber canlılığını tam manasıyla yitirmesi gibi etkenler dişlerin sararmasına yol açabilir. Bu sararmaların şiddeti de diş beyazlatma fiyatları ile uygulanacak işlemlerde değişkenliklerin olmasına neden olabilir. Diş beyazlatma fiyatları genel olarak 300 TL ile 1300 TL arasında değişebilir. Ayrıca diş beyazlatma fiyatları kliniğin konumuna ve diş hekiminin bilgisine göre de farklılıklar olabilir. Ankara, İstanbul, Antalya ve İzmir’de farklı fiyatlar uygulanabileceği gibi Manavgat, Alanya, Lara, Konyaaltı, Side ve Kemer’de de fiyatlar değişkenlik gösterebilir.

Lazerle Diş Beyazlatma Fiyatları

Lazerle diş beyazlatma operasyonu da sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Sararan ya da renk değiştirmiş olan dişlerin üst kısmına belirli bir süre boyunca lazer ışınları tutulur. Lazer ışınıyla diş beyazlamaz. Lazer ışınları, diş beyazlatma jellerini aktif bir hale getirerek gerekli olacak kimyasal reaksiyonu başlatacaktır. Lazerle diş beyazlatma fiyatları 500 TL ile 1200 TL arasında değişebilir.

Devlet Hastanesi Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma uygulaması, kozmetik ve isteğe bağlı bir uygulama yöntemi olduğu için devlet hastanesinde de bu uygulama, ücretli bir şekilde yapılır. Devlet hastanesi diş beyazlatma fiyatları da 300 TL ile 1300 TL arasında değişkenlik gösterecektir.

Kalıcı Diş Beyazlatma

Kalıcı diş beyazlatma operasyonu, farklı tür sebeplerden dolayı renk değiştiren ve sararan dişin rengini, hastaya özel farklı tonlarda açmak için tercih edilen bir çözüm yoludur. Dişlerin genel olarak yapısında (dentin ile mine tabakası) meydana gelen renklenmeleri de giderme tedavisidir. Estetik bir gülümseme amacıyla beyaz ve de sağlıklı dişler oldukça önemlidir. Ancak doğumdan sonra dişlerin meydana gelmesi sırasında ortaya çıkabilen bazı yapısal sorunlar, anne karnındayken ya da çocukken kullanılabilen bazı antibiyotik türleri, içilen ve tüketilenlerdeki yüksek flor düzeyleri dişlerde renk bozulmalarına neden olur.

Bunun yanı sıra yaş ilerlemesi, eski tarz protezlerin kullanımı, dolgular ve kaplamalar da dişlerin beyaz olan renginin kaybolmasına yol açar. Dişleri kalıcı olarak beyazlatmak için uygulanan farklı tedavi yolları bulunur. İlk yöntem, diş hekimi tarafından yapılan profesyonel beyazlatma (ofis tipi beyazlatma), diğer yöntem ise diş hekimi önerisiyle evde uygulanabilen ev tipi beyazlatma uygulamasıdır. Ayrıca lazerle de kalıcı beyazlatma yapılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi bu alana yazın

Popüler İçerikler

Benzer İçerikler