Diş Fiyatları

Güncel Diş Dolgusu Fiyatları

Diş dolgu ücretleri, genel manada dolgunun uygulanacağı alan ve diş üzerinde meydana gelebilen çürüklerin büyüklüğüyle yakından ilişkilidir. Dişlerde küçük çaplı ve yüzeysel çürükler varsa dişleri onarırken bu dolgu için birçok klinik ekstra bir ücret almayabilir. Fakat bu çürükler birden fazlaysa ve azı dişleri üzerindeyse uygulama süresi uzayacağı ve dolgu amacıyla kullanılacak olan malzemeler de artacağı için ücret bir miktar yükselecektir.

Gümüş karışımlı diş dolgu ücretleri, diş rengine göre yapılabilen yeni içerikli dolgulara göre daha ucuzdur. Diş dolgu fiyatları, doldurulması gerekli olan alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişebildiği gibi coğrafi konum ve diş hekiminin tecrübesine göre de farklılıklar gösterecektir. İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir’de bulunan kliniklerde fiyatlar değişecektir. Kesin bir fiyat, diş hekiminin detaylı kontrolünden sonra belirlenecektir. Tüm bunlarla beraber uygulanacak olan dolgunun ömrü, seçilecek malzeme ve diş hekiminin tecrübesiyle de doğru orantılı olacaktır. Tüm bunlarla beraber bazı durumlarda dolgudan önce kanal tedavisi yapılması da gerekebilir. Kanal tedavisi ile beraber dolgu yapılması fiyatlarda bazı oynamalara da yol açacaktır.

Ön Diş Dolgusu Fiyatları

Ön diş dolgusu fiyatları da yine normal dolgu fiyatları gibi bazı faktörlere göre değişkenlik gösterecektir. Bu gibi dolgu işleminde fiyatı belirleyecek en önemli unsur diş hekiminin tecrübesi ve dolguda kullanılacak olan malzemelerdir. Ön diş dolgusu fiyatları 250 TL ile 350 TL arasında değişmektedir.

Beyaz Diş Dolgusu Fiyatları

Beyaz diş dolgusu olarak bilinen kompozit dolgu, dişin rengine göre yapılan bir dolgu türüdür. Beyaz diş dolgusu fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Genel olarak kompozit dolgu ücretleri 195 TL ile 240 TL arasındandır. Bu fiyat yine klinik ve coğrafi konumlara göre farklılıklar gösterecektir.

Devlet Hastanesinde Diş Dolgusu Fiyatları

Devlet hastanesinde diş dolgusu fiyatları, genel sağlık sigortası (GSS) ya da Bağkur ile beraber ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ancak, hiçbir sosyal güvencesi olmayanlar için belirlenen ücretler geçerli olacaktır. Bu fiyat ilse 155 TL ile 240 TL arasındadır.

Seyrek Diş Dolgusu Fiyatları

Seyrek diş dolgusu, aralıklı olan dişlere yapılan dolgu uygulamasıdır. Bu uygulama için genel olarak estetik dolgular tercih edilir. Seyrek dişler için birçok diş hekimi genel olarak estetikliği sağlamak amacıyla kompozit dolgular yapar. Seyrek dişler için dolgu ücretleri, dişlerde meydana gelen aralıklar ve kullanılacak olan dolgu türüne göre değişkenlikler gösterecektir. Seyrek diş dolgu fiyatları yine 195 TL ile 240 TL arasında değişmektedir.

Estetik Diş Dolgusu Fiyatları

Estetik diş hekimliği, dişlerin genel olarak görünümünü ciddi oranda iyileştirir. Diş estetiği, ilk olarak dişlerin rengini, şeklini, konumunu, hizalanmasını, boyutunu ve genel olarak gülümseme durumunu iyileştirme üzerine çalışmaktadır.  Estetik diş dolgusu uygulamasında, dolgu için kullanılan cıva ve metal tarzı malzemelerin yerine diş ile aynı renkte olan malzemelerden yapılan dolgu türleri tercih edilir. Bunun için genel olarak kompozit dolgular ya da halk arasında bilinen adıyla beyaz diş dolguları tercih edilir. Estetik diş dolgusu fiyatları da birçok faktöre göre değişse de genel olarak 195 TL ile 400 TL arasındadır.

Özelde Diş Dolgusu Fiyatları

Özelde diş dolgusu fiyatları, genel olarak farklılıklar gösterecektir. Bu faktörler arasında konum, kullanılan malzemeler, dolgu yapılacak alanın durumu ve diş hekiminin tecrübesi gibi birçok etken bulunur. Örneğin, Manavgat, Lara, Side, Belek ve Kemer’de bu fiyatlar birbirlerinden farklıdır. Bunun için en sağlıklı yol, dolgu yapılacak olan kliniğe ya da hastaneye başvurmaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp ile Hızlı Fiyat Al