Anında Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır ? İşte Yöntemleri

Anında Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır ? İşte Yöntemleri

Dişlerin genel olarak beyazlığını ve parlaklığını kaybetmesine ek olarak gün içinde sigara veya kahve etkisiyle daha çok sararması ve lekeler oluşması söz konusu olabilir. Bu durumda yanınızda dişlerinizi anında beyazlatacak ürünler bulundurmanız faydalıdır.

Piyasada farklı markaların beyazlatıcı diş macunu, beyazlatıcı kalem, beyazlatıcı aktif karbon gibi anında etkili ürünlerini bulabilirsiniz. Ancak dişlerin kalıcı ve kısa sürede beyazlaması için diş hekiminin kimyasal destekli beyazlatıcı yöntemleri gerekli olacaktır.

Peki anında diş beyazlatan yöntemler nelerdir ve bunların yan etkisi var mıdır?

Anında Diş beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

 

Dişleri anında beyazlatma amacıyla satılan ürünler;

  • Beyazlatıcı diş macunları
  • Diş Beyazlatma kalemi
  • Beyazlatma şeritler
  • Beyazlatıcı etkili ağız suyu
  • Aktif karbon kömürü

şeklindedir. Her biri evde uygulanabilir bu ürünlerin etkisi kalıcı değildir ve tam etkisini görmek için ambalaj üzerindeki talimatlara uyulmalıdır. Diş beyazlatma kalemleri kalıcı beyazlık sağlamamaktadır. Geçici bir çözüm olup diş beyazlatma kalemi kullananlar bu açıklamalara dikkat etmelidir.

En İyi Anında Diş Beyazlatma Formülleri Nedir?

 

Diş beyazlatıcılar arasında son dönemde popülerleşen aktif karbon kömür, eczane ve medikal ürün satışı yapan kozmetik mağazalarında bulunan bir üründür.

Diş fırçasıyla ovarak dişlere uygulanan bu ürünün içerisindeki aktif bileşenler dişlerin anında beyazlamasını sağlar.

Yoğun ve etkili bir ürün olduğu için özellikle implant, kron veya lamine dişi olanların kullanım öncesi diş hekimine danışması gerekir.

Anında Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

 

Dişleri beyazlatmak için hazır aldığınız kimyasal içerikli ürünlerin yerine maliyeti düşük doğal ürünleri deneyebilirsiniz. Macun gibi fırçalayarak kullanabileceğiniz bu ürünler anti bakteriyel özelliğe sahip olup, ağız içini en büyük sararma etmeni olan bakterilerden korur.

  • Karbonat
  • Hindistan cevizi yağı
  • Hidrojen peroksit
  • Elma sirkesi
  • Çilek veya ananas (püresi)

bilimsel olarak dişe uygulandığında beyazlatıcı etkiye sahip olduğu kanıtlanan ürünlerdir.

Anında Diş Beyazlatma Jeli Nedir Nasıl Kullanılır?

 

Diş beyazlatıcı ürünler arasında yer alan jeller her ne kadar profesyonel yöntemler kadar etkili olmasa da taşınabilir ve pratik uygulanabilir olmasıyla anında beyazlık için tercih edilebilir.

Kullanım kurallarına uygun uygulanması gereken bu jellerin fazla veya yanlış kullanımı halinde diş hassasiyeti veya diş eti tahrişi gibi istenmeyen etkileri olabilir.

Jellerin her birinin kullanılması gereken sıklık gibi içeriği ve etken maddesi de farklıdır. Genelde dişe direkt uygulanan ve birkaç dakika sonra suyla atılması gereken bu beyazlatıcı ürünleri kullandıktan sonra ilk birkaç saat bir şey yemeniz ve içmemeniz önerilir. Aksi halde aktif bileşenler nedeni ile hassaslaşan diş yüzeyinde lekeler oluşabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top