Diş Estetiğinde En Popüler Tedaviler ve 2021 Yılı Güncel Fiyatları

Diş Estetiği Fiyatları

diş estetiği

Ön diş estetiği denilince hemen akla etrafa ışıltı saçan beyaz dişler geliyor. Peki, sadece dişlerin beyaz olması yeterli mi? Elbette değil! Her beyaz gelinlik güzel olmadığına göre, illa ki bu işin de bir püf noktası var. Bu makalede diş estetiği nedir, prosedür öncesi ve sonrası neler göz önünde bulundurulmalı detaylı olarak açıkladık. Ayrıca makalede kısa, uzun, aralıklı, seyrek veya tavşan diş gibi özel durumlarda Antalya daki kliniğimizde en uyguladığımız en popüler tedavileri ve ortalama diş estetiği fiyatlarını da bulabileceksiniz.

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği; gülümsemenizin genel estetik görünümünü artırmak için dişleriniz üzerine uygulanan herhangi bir diş tedavi prosedürünü kapsar. Bu prosedürler dişler arasındaki boşlukları kapatan basit bir bonding işlemi olabildiği gibi, tüm dişlerin yaprak dişler ile kaplanmasını da içerebilir.

Arzu etmiş olduğunuz ideal gülümsemeye ulaşabilmeniz için estetik diş doktoru tarafından dişler, diş eti ve dudakların bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. Çünkü estetik bir bütündür ve holistik yaklaşımlarla değerlendirilmelidir. Bu noktada; diş ile gülüş estetiğini birbirinden ayırmak gerekir.

Diş uygulamaları, sadece dişlerin görünümü ile ilgilenirken, gülüş tasarımı uygulamaları diş eti, dudaklar ve hatta burun estetiği tedavilerinide kapsayabilir. Klinik pratiğinde en sık uygulanan tedavilere geçmeden prosedürün ortalama fiyatlarını inceleyelim.

Diş Estetiği Fiyatları

Prosedürlerin ücretleri, uygulanacak olan tedavi türüne göre değişiklik gösterir. Kliniklerde en sık olarak uygulanan diş estetiği fiyatlarını TDB’nin Ankara, İstanbul, Bursa, Antalya, Eskişehir ve İzmir gibi birinci grup iller için belirlemiş olduğu 2020 ve 2021 yılı güncel rehber tarife üzerinden inceleyecek olursak:

  • Eğer görünen tüm dişlerinizin rengini ve formunu değiştirmek istiyorsanız; altta 8 üstte 10 dişe lamine uygulaması ideal yaklaşım sayılabilir. Bu tür bir uygulama için kompozit lamine diş estetiği tercih ederseniz KDV dahil 4860TL, porselen lamine tercih ederseniz de 31140TL gibi bir ücret ödemeniz gerekir.
  • Dişlerinizin genel olarak formundan memnun ancak rengini beyazlaştırmak istiyorsanız diş beyazlatma estetiği tamda size göre. Prosedürün uygulama fiyatı ise KDV dahil 1100TL.
  • Seyrek, aralıklı, ayrık, kısa ve uzun diş estetiği için bonding uygulaması tercih edilebilir. Bir yüzlü bonding uygulama fiyatı ise her diş için KDV dahil 235TL.

Diş estetiği tedavisi yapılmadan önce dişlerin yapısı, pozisyonları, renkleri, simetrisi, çene arkı üzerindeki dizilişleri ile birlikte diş ve diş eti oranları gibi faktörler detaylı olarak incelenir.

Diş Estetiği Kataloğu

Her form, her dudağın arkasında aynı durmaz veya her gülümsemede kendisini göstermez. Bu nedenle bir seçim yapmadan önce diş hekiminiz ile birlikte estetik diş kataloğunu beraber incelemeniz gerekebilir. Çünkü bazen isteyeceğiniz diş formu sizin ağız yapınıza uygun olmayabilir ve sizde aynı şekilde durmayabilir. Kadın ve erkekler için en estetik zirkonyum porselen kaplama diş modellerini incelemek için ilgili prosedür sayfasına göz atabilirsiniz.

estetik diş modelleri

Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş estetiği uygulamaları sadece tek bir dişi ilgilendirebildiği gibi birden çok dişi yada gülümsemenize dahil olan dişleri de kapsayabilir. Bu nedenle arzu edilen estetik görünüme kavuşmanız için bir veya birden farklı prosedürün uygulanması gerekebilir. Biz şimdilik en sık uygulanan tedavilere bir göz atalım ve kısaca her prosedür dahilinde ünlülerin de tercih ettiği diş estetiği nasıl yapılır özet olarak anlatalım.

Diş Beyazlatma

Diş ağartma; estetik diş hekimleri tarafından en sık uygulanan prosedürlerin başında gelir. Tedaviye erişim kolaylığı ve göreceli olarak diğer tedavilere nazaran düşük fiyatlı olması, bu prosedürü fazla bir bütçe ayırmadan estetik görünümünü artırmak isteyen kişiler için oldukça cazip bir seçenek haline getirir.

En iyi sonuçlar için klinikte bir profesyonel tarafından uygulanan türünü seçmeniz gerekir. Bu uygulama sayesinde diş renginizi iki tondan dokuz tona kadar açabilmeniz mümkün.

Maliyet kısmını ele alacak olursak; bu tedavinin maliyeti klinikten kliniğe ve kullanılan markaya göre büyük ölçüde değişir.

https://antalyadisklinigi.com/diş beyazlatma

Yaprak Porselen

yaprak porselen diş

Şekil bozuklukları yada inatçı diş renklenmeleri nedeniyle diş beyazlatmanın uygun bir seçenek olmadığı kişiler için uygulanabilecek bir diğer tedavi ise yaprak porselenlerdir.

Lamine diş olarakta adlandırılan ve kişiye özel olarak üretilen bu porselen kabuklar, dişler arasındaki seviye farklılıklarını, mine aşınmalarını, dişler arası boşlukları, kırık ve çatlakları oldukça başarılı bir şekilde düzeltebilirler.

Bununla birlikte, beyazlatmanın aksine bu uygulamada doğal dişlerinizin şekillendirilmesi gerektiğini ve kalıcı bir çözüm olduğunu da unutmayın.

Bu tür bir diş estetiğinde son teknoloji uygulamanın fiyatı yine çok çeşitli faktörlerden etkilenir. Kullanılan malzeme, kaç tane dişin uygulamaya dahil olacağı maliyetler arasında belirgin bir fark olmasına neden olabilir.

https://antalyadisklinigi.com/lamine diş

Şeffaf Plak Tedavisi

şeffaf plak

Artık ortaokul dönemlerinde değiliz ve ağzımızda tel ve braketlerle dolu olmayan bir ortodontik tedavi yöntemi arıyorsanız şeffaf plak tedavisini düşünebilirsiniz.

Bu plaklar dişler arasındaki küçük boşlukları yada basit diş düzensizliklerini oldukça başarılı bir şekilde kapatabilirler.

Bunun yanında seramik renginde braketler ve dişlerin iç yüzeylerine yerleştirilen diş teli seçeneklerinin olduğunu da hatırlatalım.

Bu tür bir uygulamanın fiyatı üründen ürüne ve kullanılan plak sayısına göre değişir.

https://antalyadisklinigi.com/şeffaf plak tedavisi

Diş Eti Şekillendirmesi

diş eti estetiği

Yeryüzündeki pek çok kişinin gülümsemedeki ortak endişesi, diş etlerinin aşırı miktarda görülmesidir. Bu görünüm lazer tedavisi, cerrahi olarak dudağın yeniden konumlandırılması yada bazı vakalarda diş etinin basit bir şekilde cerrahi olarak şekillendirilmesi ile tedavi edilebilir.

Bu tedavi genellikle periodontologlar yada bazı olgularda çene cerrahları tarafından yapılır. Tedavinin maliyetini değerlendirebilmek için prosedürün mahiyetinin belirlenmesi gereklidir. Bu denli karmaşık olabilen bir prosedürün maliyetini anlayabilmek için bir diş hekimi ile konuşmak en doğru yol olacaktır.

https://antalyadisklinigi.com/diş-eti-estetiği

Kompozit Bonding

Diş estetiği uygulamaları arasında en göze çarpan olmasa da düşük fiyatlı olması, kolay ve hızlı bir şekilde sonuç elde edilebilmesi nedeniyle hala popüler bir tedavidir. Bu tedaviler laboratuvar aşaması gerektirmezler ve tek seansta oldukça tatmin edici sonuçlar sağlarlar.

Üstelik bu tedavi sadece bir defa klinik ziyareti gerektirir ve ortalama 2-3 saat içerisinde daha güzel ve çekici bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Estetiği

zirkonyum kron

Bu uygulamalar estetik prosedürlerin yıldızlarındandır. Sıklıkla tek başına yada diğer tedaviler ile birlikte kombine olarak uygulanırlar. Zirkonyum kaplamalar, hem dişler için mükemmel estetik sonuçlar sağlar, hemde hasar görmüş dişleri korur. Yüksek ışık geçirgenliğine sahip bu tür restorasyonlar, ortalama olarak 10 ila 15 yıla yakın bir kullanım ömrüne sahiptir.

Bu bağlamda bir nevi restoratif diş hekimliği ile estetik diş hekimliği arasındaki ince çizgiyi dizginler. Zirkonyum dişler ile sağlanan bir diş estetiğinin fiyatı, tedaviye dahil olan diş sayısına göre değişir. Bazen sadece alt üst ön altı dişi kaplamak yeterli delirken, bazen de ağızdaki hasar görmüş tüm dişlerin kaplanması gerekebilir.

https://antalyadisklinigi.com/zirkonyum-diş

İmplant

ön diş estetiği

İmplant uygulaması hem restoratif hem de estetik diş hekimliği yöntemleri arasında belki de en muhteşem prosedürüdür. Çene kemiğinin içerisine yerleştirilen bu yapay diş kökü; olağanüstü bir dayanıklılık ve doğal bir estetik sağlar.

Kemik ile bir defa kaynaştıktan sonra çiğneme kuvvetlerine karşı inanılmaz bir direnç gösterir ve yaşama sevincini artırır. Üzerine yerleştirilen kaplama, diş eksikliğinin yerini alır ve estetiği başarılı bir şekilde düzeltir.

Vakadan vakaya değişken oldukça geniş bir tedavi yelpazesi sunan estetik implant uygulamaları ile elde edilen diş estetiğinin fiyatı; kullanılan malzemeye ve uygulama için gerekli ek prosedürlere göre farklılık gösterir.

Tedavinin uzun ömürlü olması, uzun vadede estetik uygulama için yapılan harcamayı düşürür.

https://antalyadisklinigi.com/implant-diş

Sonuç

Sonuç olarak her ne kadar ağız ve diş sağlığını iyileştirmek her zaman önceliğimiz olsa da, birçok hastanın kendisini iyi hissettirecek kadar güzel görünen bir gülümsemeye ilgi duyduğunu biliyoruz.

Antalya’da ön diş estetiği fiyatlarını her zaman makul seviyelerde tutmaya çalışarak, kimsenin sağlığı ile estetiği arasında seçim yapmak zorunda kalmasını istemiyoruz. Kliniğimizde sizlere ideal ve güzel sonuçlar sunabilmek için laboratuvar ve klinik arasında ortak bir çalışma yürütürüz.

Tedavinin sonucunu önden görebileceğiniz bilgisayar simulasyonu ve tedavi sonrası görünümünüze bire bir benzeyen protip çalışmaları yaparız ve bunları sizin kullanımınıza sunarız.

Klinik hekimlerimiz, beyazlatma kitlerinden lamine dişlere kadar pek çok tedavi seçeneği arasından size en iyi sonuçları verebilecek tedavi seçeneğine karar vermenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır. Sizin ağız ve diş estetiğinize uygun olan tedavi yöntemini değerlendirmek ve prosedürlere ait güncel fiyatlarımızı öğrenmek için kliniğimizi arayabilir veya bize yazabilirsiniz.

Soru – Cevap

Ön diş estetiği için ne yapılabilir?

Tedaviniz planlanırken, doğal dişlerinizin maksimum seviyede korunması gerekir. Bu nedenle lamine dişler ön dişlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun yanında full porselen, Emax ve bonding uygulamaları ile ön dişlerin estetik görünümü geliştirilebilir.

Tavşan diş estetiği nedir?

Tavşan diş olarak adlandırılan ön keser dişlerin uzun ve büyük olması kişinin olduğundan daha genç görünmesine neden olur. Bunun sebebi yaşlılıkla birlikte dişlerde meydana gelen aşınmadır. Ayrıca iri olan dişler üst dudağın daha dolgun görünmesini sağlar.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top