Ana Sayfa Diş ve Gülüş Estetiği Gülüş Estetiği Nedir? Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş Estetiği Nedir? Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dijital gülüş tasarım uygulaması sayesinde yeni gülüşünüzün simülasyonunu önceden görmeniz mümkündür.

Gülüş tasarımı son yıllarda oldukça popüler! Özellikle de hollywood gülüşü.

Peki neden sizin gülüş estetiğiniz o kadar mükemmel olmasın?

Televizyonda sürekli karşımıza çıkan ünlülerin makyajları her zaman mükemmel ve gülümsemeleri göz alıcı derecede parlak.

Tamam, hiç birimiz Hollywood starı değiliz ama:

Pek çoğumuz ise o en mutlu anlarımızı arşivlediğimiz fotoğraflarda bile doya doya gülemiyor, hep bir tedirginlik.

O fotoğrafı biliyorum ve dürüst olmak gerekirse artık endişelenmenize gerek yok!

Televizyon yıldızlarının da pek çoğu estetik bir gülüş ve dolgun dudaklarla doğmadılar!

O meşhur hollywood gülüşünün sırrı gülüş tasarımı!

Artık sizde gülüşünüzü dijital olarak tasarlayabilir ve hayal ettiğiniz gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Gülüş tasarımı üzerine hazırlamış olduğumuz bu rehber sayesinde, baştan sona gülüş estetiği nedir, dijital gülüş tasarımı nasıl yapılır, fiyatları etkileyen faktörler nelerdir, tedaviden önce neleri araştırmalısınız ve tedavi sonucunda neleri bekleyebilirsiniz açıklamaya çalıştık.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı; sanatsal olarak daha düzgün ve simetrik, daha beyaz ve güzel; doğal görünümlü gülümsemeler yaratan bir diş hekimliği prosedürüdür.

Estetik gülüş tasarımı; kişinin isteklerine bağlı olarak kozmetik, diş ve yüz gençleştirme işlemlerini içerir. Kimilerine göre Hollywood beyazı dişlere sahip olmak yeterli iken kimisine göre gerekli tedavi diş eti, dudak estetiği yapılmasını da gerekli kılabilir.

Peki, bir gülüş tasarımı uygulamasında neler göz önünde bulundurulmalı, estetik nasıl değerlendirilmeli?

Gülüş Estetiği Nedir?

Gülüş estetiği, dudaklar ile birlikte diş ve diş etlerinin bir bütün olarak insanın gözüne güzel gelecek şekilde orantılı ve uyumlu olmasıdır.

Gülüş estetiği doktoru; bir gülümsemeyi değerlendirirken tüm bu faktörleri detaylı olarak inceler.

Fotoğraf ve arşivleme değerlendirme aşamasında altın kuraldır. Bu nedenle ilk olarak hastanın fotoğraflarını çekerek dijital ortama aktarır.

Ancak, bir kaç fotoğraf her zaman yeterli gelmez!

Çünkü gülümseme; bir çok kasın etkileşimi ile oluşan, diş ve dudak mimarisinin farklı farklı pozisyonlarını üreten dinamik ve karmaşık bir harekettir.

Bu sebeple detaylı tasarımlarda, video kaydı da yapılır.

Şimdi konuyu biraz daha derinleştirelim ve bir diş hekimi bu değerlendirmeyi nasıl yapar ona bakalım.

Gülüş Estetiği Nasıl Değerlendirilir?

Gülüş estetiği değerlendirilirken kişinin tüm ağız ve çevre dokularının bir arada ele alınması ve tasarım aşamasında kişiye en yakışan gülümseme ve diş tipinin belirlenmesi gerekir.

Bir kişi de üç tür gülümseme deseni vardır.

gülüş estetiği

1. Mona Lisa Gülüşü

En yaygın gülümseme şekli olan bu tür; asansöre binerken alt komşunuza selam verirken takındığınız desendir. Ağız köşeleri yana doğru çekilmiştir ve dişler neredeyse görünmez haldedir.

2. Sosyal Gülüş

Sosyal medya hesaplarınızda kullanmış olduğunuz profil resminde bu gülüşü bulmak mümkündür.

Bu türde üst dudak kendiliğinden yada yapmacık olarak düzgün şekilde yukarı doğru çekilir. Daha çok diş etleri fazla görünen bireylerde bu tür gülümseme görülür.

3. Doğal (Karmaşık) Gülüş

Bu tür gülümseme ise içten, doğal bir gülüş şeklidir. Üst dudağın yanında alt dudakta hareket eder ve bu nedenle karmaşık gülüş olarak ta adlandırılır.

Diş hekimi gülüş estetiğini karmaşık gülüş üzerinden değerlendirmelidir. Çünkü diğer türler yapmacık olabileceği için gerçeği yansıtmayabilir.

Şimdi bu gülümsemenin bileşenlerine ve önemli noktalarına göz atalım.

Dudaklar

gülüş tasarımı oranları

Bazen duvarda asılı olan tablodan ziyade onu çevreleyen çerçeveyi daha çok beğendiğiniz oldu mu?

Yada mükemmel bir tablonun etrafındaki uyumsuz çerçeve yüzünden resmin değersiz göründüğünü?

Söylemek istediğim aslında tam da bu!

Bir tablo için çerçeve ne ise, dişlerimiz içinde dudaklarımız o dur.

Dudaklarımızın şekli, simetrisi ve dolgunluğu gülümseme ifademizi değiştirir. Optimal bir estetik elde edebilmek için güldüğümüz esnadaki dudak çizgisi her iki dudak köşesine eşit bir eğrilikte uzanmalıdır.

Bu hafif eğri çizginin altında ön planda belirgin olarak görünen üst iki orta keser diş, daha genç ve daha canlı bir görüntü elde edilmesine yardımcı olur.

Genç gülümsemelerde dişler aşınmamıştır ve bu nedenle üst ön dişler; dudaklar arasındaki boşluğun en az %75 ini doldurmalıdır.

Şimdi tuvalimiz ve çerçevemiz hazır olduğuna göre artık resmimizi çizebiliriz.

Gülüş Hattı

estetik gülüş tasarımı

Gülümseme çizgisi olarakta adlandırılan gülüş hattı, gülümseme esnasında alt dudakların üst kenarı tarafından oluşturulan hafif eğri çizgidir.

Güzel bir gülüş estetiğinde, üst dişler bu hattı takip eder ve diş hekimi gülüş tasarımını bu hatta göre planlar.

Bu kural hiçbir zaman değişmez!

Dişlerinizin rengi, hacmi yada uzunluğu ne olursa olsun bu gülümseme hattı ile uygun ve paralel olmalıdır. Dişlerin boyutu, uzunluğu ve şekli planlanırken sürekli olarak bu hat göz önünde bulundurulur.

Daha uzun dişler daha güzel görünebilir ancak gülümsediğinizde alt dudak çizginiz bu gülüş hattını geçiyorsa, güzel uzun dişlerinizi kim görebilir ki?

Dişler

gülüş tasarımı nedir

Güzel bir gülüş estetiğinin hiç şüphesiz en önemli faktörü dişlerdir.

Etkileyici bir gülümsemede dişler simetrik, beyaz ve düzgün olarak sıralanmış olmalıdır.

Dişler düz bir çizgi üzerinde olmamalı, dudakların oluşturmuş olduğu eğriyi takip etmelidir. Üst dişlerin orta hattı; gülümseme ve yüz hattı orta çizgisi ile aynı hizada olmalıdır.

Ayrıca diş ve dişetleri arasında orantılı bir dağılım olmalı, ne diş etleri nede dişler bu oran dışında fazla yada eksik görünmemelidir.

Peki gülümseme doygunluğu diye birşey duydunuz mu?

Gülümseme doygunluğu için bir sinema yıldızı için yapılan “ekranı dolduruyor” tabiri ile aynı şey aslında.

İdeal bir gülümseme doygunluğu sağlamak için dişler arasında boşluklar olmamalı ve üst dişlerin en uç noktaları gülüş hattını takip ederek, dudak ve yanakları doldurmalıdır.

Arka dişlerin içeride olması, gülümsemenin en arka kısmında siyah bir bölge oluşmasına neden olur. Bu dişlerin, ön dişlerin simetrisine uygun olarak dışa alınması gülümseme doygunluğunu artırır.

Dişler; yüzün aksına uygun olarak doğru açıda yerleşmiş olmalıdır. Gülüş estetiğinin rehber noktası orta keser dişlerdir.

Bu dişlerin doğru açıda ve çizgide hazırlanması, diğer dişlerin doğru açı ve pozisyonun yakalanmasına yardımcı olur.

Gülüş tasarımı hazırlarken dişlerin sıralanmasında da altın oranı kullanıyoruz.

diş ve gülüş estetiği

Dünya üzerindeki yaratılmış her canlıda mevcut olan meşhur altın oranı kullanmayan bir estetik yaklaşım hep eksik kalacaktır.

Hatırlayacak olursak; altın oran; sanatta ve geometride, bir nesneyi meydana getiren parçalar arasında gözlemlenen, estetik ve uyum ahengi açısından insan gözüne en estetik gelen ölçüleri verdiği düşünülen orantıdır.

Dişlerinde uzunluk ve genişlik oranları estetik görünüşünü etkiler. Bir dişin genişliği uzunluğunun maksimum %75i kadar olmalıdır.

Uzun dişler genişlik ve dinamiklik göstergesidir.

Aynı zamanda diğer dişlerin oranlarıda orta keser dişlere uygun bir oranda olmalıdır. Yan keserler daha küçük, kanin dişleri ise daha uzun ve hacimli olmalıdır.

Dişlerin dokusu aşınmış ya da yıpranmış görünmemelidir. Parlak ve iyi makyajlanmış bir diş olduğundan daha uzun yada daha kısa gösterilebilir. Bu tamamen teknisyenin yeteneğine ve sanatsal bakışına bağlıdır.

Dişler kapandığı zaman birbiri ile uyum içerisinde tam olarak örtüşmelidir. Alt ve üst çene dişleri arasında kapanış esnasında boşluklar oluşmamalı ve alt dişlerde üst çene diş çizgisini takip etmelidir.

Diş estetiği ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz konu ile ilgili hazırlamış olduğum diş estetiği rehberini mutlaka okumalısınız.

Diş Eti

Gülümseme esnasında diş etlerinin olması gerekendan fazla görünmemelidir ve dişlerin boyun bölgelerini sıkıca sarmalı ve kurvatür yapısı dişin genişliğine uygun olmalıdır.

Diş etleri de yine aynı şekilde diş eğrisini takip etmeli ve diş eti çizgisi ile üst dudak alt kenarı arasındaki mesafe 4mm en fazla olmamalıdır.

Orta Hat

Yüzün orta hattı belirlenirken, klasik olarak kaşlar arasındaki orta nokta ile üst dudağın orta noktası arasında bir çizgi çekilir ve bu çizgi yüzün orta hattı olarak kabul edilir.

Diş, diş eti ve dudakların orta hattı, yüzün orta hattı üzerinde olmalıdır. Eğer diş hekimi orta hattı bu hat üzerinde konumlandıramıyorsa iki dudak köşesinin ortasını bulmalı ve bu noktaya göre konumlandırılmalıdır.

Gülümseme estetiğinde burunda eğrilikler var ise burun estetiği de değerlendirilmeli, eğer istenmiyorsa güzel gülüş estetiği planlanırken burun faktörü göz önünde bulundurulmalıdır.

Gülüş estetiği değerlendirmesinde yanak koridoru, dudak ve yanak desteği, kesici kenar pozisyonu gibi faktörlerin yanında yaşa, cinsiyete, kişisel alışkanlıklara ve sosyal statüye bağlı olarak değişen daha bir çok faktör vardır.

Diş hekiminiz ile gülüş estetiği üzerine konuşurken, hekiminizin size yakışan gülümsemeyi tespit ederek size sunabilmesi için bu faktörleri ve ulaşmak istediğiniz hedeflerinizi mutlaka belirtin.

Artık güzel gülüş estetiği ne demektir biliyoruz, hemen ayna karşısına geçip bu bilgiler ışığında bence bir değerlendirme yapabilecek kadar bilgimiz var!

O zaman bu değerlendirmeden sonra, gülüş tasarımı nasıl yapılır ona bakalım.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

antalya gülüş tasarımı

Kliniğimize Hollywood gülüşü istiyorum diyerek başvuran hastalarımızdan, gençlik fotoğraflarını veya beğendikleri bir artistin yada aktristin en beğendikleri gülüşün fotoğraflarını da beraberinde getirmesini isteriz.

Burada ki önemli nokta ise şurası:

Her gülümseme, her kişiye yakışmaz.

Bir erkek ile bir kadının yada 60 yaşındaki bir kişi ile 25 yaşındaki bir kişinin gülümsemesi aynı değildir.

Gülüş tasarımı yapılırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsur kişiye yakışacak en güzel gülüşün belirlenmesi ve oluşturulmasıdır.

Sizde, yeni gülüşünüz için fotoğraf seçimi yaparken, bu faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Klinik randevusunda; diş hekimi kişinin gülüşünü değerlendirmek için yukarıda bahsetmiş olduğum üç tür gülüşü çeşitli açılardan fotoğraflar.

Ayrıca, hastanın alt ve üst çene diş ölçüleri alır ve bir alçı model elde eder.

Elde edilen bu model; hekimin hangi tedavilerin, nasıl uygulanabileceğini 3 boyutlu olarak incelemesini sağlar.

estetik diş modelleri

LVI gülüş kataloğu; tasarım esnasında hastanın diş şekillerinin ve pozisyonlarının görünümünü ve gülümsemesinde oluşturabileceği etkiyi konuşmak için hasta ile birlikte değerlendirilir.

Bu aşamada tüm beklentilerinizi ve isteklerinizi belirtmeniz hayati önem taşır.

Artık elimizde mevcut ağız yapısı, çevre dokuların fotoğrafları ve ulaşılmak istenen hedef resimler mevcuttur.

Artık hasta 3-4 gün sonraki ikinci randevusunu beklerken, diş hekimi istenilen sonuca ulaşmak için izlemesi gereken yolu planlamaya koyulur.

Bizler, bunun için photoshop yada özel yazılımlar gibi dijital gülüş tasarım programlarını pratikte sıklıkla kullanırız.

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital gülüş tasarımı; tedavi öncesinde elde edilmesi planlanan gülüş estetiğinin bilgisayar simulasyonu ile hazırlanarak görselleştirilmesidir.

dijital gülüş tasarımı

Bu aşamada diş hekimi; elde edilen fotoğraflar ve modeller üzerinden hareketle bilgisayar ortamında dişlerin şeklini, boyutunu, dizilimini ve rengini düzenler.

Orta hat çizgisini, diş – dişeti oranlarını ve yukarıda bahsettiğimiz güzel gülüş estetiğini etkileyen tüm faktörleri tek tek değerlendirir.

Tasarımın uygulanabilir olması için de 3 boyutlu model üzerinde incelemelerini gerçekleştirir.

Hasta bir sonraki randevusuna geldiğinde; gülüşünün işlemden sonraki alacağı görüntüyü önceden görme fırsatı yakalar.

Uygun vakalarda; dişler üzerinde yapılabilecek tedaviler için mock-up adı verilen geçici diş maskeleri hazırlanabilir.

Bu sayede kişi; gülüşünde yer alan dişlerin formlarını, şeklini ve yüzünde nasıl durduğunu değerlendirme fırsatı bulur.

Kısacası yeni diş estetiğinizle bir deneme sürüşüne çıkabilirsiniz!

Tasarımı gülüş estetiği doktorunuzla birlikte değerlendirdikten sonra şurası olmuş, burası olmamış diyebilirsiniz, diyebilmelisiniz.

Makul ve mantıklı her isteğinizi doktorunuz dikkatli bir şekilde inceleyecek ve sahip olmak istediğiniz o güzel gülümsemeye kavuşmanız için elinden geleni yapacaktır.

Sıklıkla telefonda Hollywood gülüşünü kaça yapıyorsunuz, gülüş tasarımı fiyatları ne kadar gibi sorular alıyoruz.

Sanırım artık bu soruların genel bir cevabı olmadığını biliyorsunuz. Ancak sadece gülüş estetiği değerlendirmesi ve dijital olarak gülüş tasarımı fiyatlarını öğrenmek isterseniz, yada sık uygulanan kombine tedavi ücretlerini merak ediyorsanız aşağıdaki linkte aradığınız soruların cevapları ziyadesiyle mevcut.

Gülüş Tasarımı Fiyatları

Gülüş tasarımı uygulamalarında sıklıkla kombine tedaviler uygulanır. Bu nedenle prosedür fiyatları uygulanan tedaviye göre değişir. Pek çok klinik ise tedavi esnasında hazırlanan dijital gülüş tasarımı için ekstra ücret almaz.

Sizin ihtiyacınız olan tedaviler için ortalama bir gülüş tasarımı fiyatı almak için WhatsApp numaramız üzerinden bize ağız içi resimlerinizi göndermeniz ve yapılmasını istediğiniz tedavileri belirtmeniz yeterli.

gülüş estetiği tasarımı

Gülüş Estetiği İçin Basit Ama Etkili Yöntemler

 • Bazı gülüş estetiği uygulamaları sadece lamine diş uygulamaları gerektirir.
 • Çarpık dişlerinizi geleneksel ortodonti veya invisalign braketleri ile kolayca düzeltebilirsiniz.
 • Daha hızlı bir çözüm için bu dişlerinizi lamine diş veya full porselen dişler ile kaplatabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken tek dezavantajı dişlerinizin gelecek olan restorasyon bir miktar şekillendirilecek olması.
 • Kırık veya hasarlı dişleriniz varsa eğer dişlerinizdeki hasarın boyutuna bağlı olarak bu dişlerinizi adeziv sistemler, laminate veneerler veya porselen kronlar ile tedavi ettirmeniz mümkün.
 • Eksik dişlerinizden kaynaklı boşluklar ciddi estetik sorunlar oluşturabilir. Bu boşlukları implantlar veya porselen köprüler ile kolayca kapatabilirsiniz
 • Mevcut dişleriniz arasındaki boşluklar (diastemalar) gülüşünüzü baştan aşağıya değiştirir. Bu boşluklar çok basit olarak yaprak porselen veya kozmetik bonding ile tedavi edilebilmektedir.
 • Eğer diş etleriniz gülme hattına giriyor ve fazla göründüğünü düşünüyorsanız basit bir diş eti estetiği tedavisi ile düzeltebilirsiniz.
 • Eğer dişlerinizin çok sarı veya kötü renkli olduğundan şikayetçi iseniz basit bir diş taşı temizliği veya diş beyazlatma işlemleri ile büyüleyici beyazlığa sahip dişlere kavuşabilirsiniz. Diş taşı temizliği sizi diş eti hastalıklarına karşıda korumaya yardımcı olur.
 • Derin gülümseme çizgileriniz veya dudaklarınızda dolgunluk kaybı var ise Botox veya dermal dolgu tedavileri ile bunlardan kurtulmanız mümkün.

Antalya Gülüş Tasarımında Uyguladığımız Kombine Tedaviler

Bazı tedaviler Antalyadaki kliniğimizde yaptığımız gülüş tasarımı uygulamalarında sıklıkla birlikte kullanılmaktadır.

 • Lamine diş ile birlikte zirkonyum kaplamalar sıklıkla birlikte uygulanır.  Dişler endodontik olarak tedavi edilen dişler gibi zayıf olduğunda veya dişlerde büyük eski restorasyonlar (büyük eski kronlar gibi) mevcut ise dişi kaplamaktan daha iyi bir yol yoktur.
 • Bazen gülümseme bölgesinde dişler eksik olabilir. Bu durumda porselen köprü diş veya zirkonyum köprü gerektirebileceği gibi, eksik dişler implant diş ile yerine koyulabilir.
 • Eksik olan birden fazla ön dişin olduğu durumlar, tamamlanmış bir gülümseme dizaynı yapmak için birden fazla implant diş yapılması veya implant destekli bir protez diş yapılmasını gerektirebilir.
 • Eğer gülümsediğiniz zaman diş etiniz çokça görünüyorsa veya diş etleriniz düzensiz ise diş eti estetiği yapılmasını gerektirebilir.
 • Sadece birkaç dişe restoratif tedavi yapılırsa, gülümseme dizaynı tamamlanmadan önce diş beyazlatma işlemi uygulanır. Bu işlem ile gülüşün geliştirildiğinden ve beyazlatıldığından emin olunur.

Gülüş Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

 • Daha sağlıklı ve genç görünmek isteyen kişiler. Bir gülüş tasarımı yılların izini silebilir ve sağlıklı görünmenizi sağlayabilir.
 • Gülümsediğinde kendisine daha fazla güvenmek isteyen kişiler.
 • Nasıl göründüğünü ve güldüğünü umursayan ve bu sayede ağız ve diş sağlığına yatırım yapmak isteyen kişiler.
 • Kariyer ilerlemesi veya başarı şanslarını artırmak isteyen kişiler. (Yetişkinlerin% 74’ünün gelişmiş bir gülümsemenin daha başarılı bir kariyere olanak sağlayacağını düşündüğü bilinen bir gerçektir.)
 • Fark edilmek ve daha sağlıklı görünmek isteyen kişiler.
 • Diş sağlığına ve genel olarak geleceğine yatırım yapmak isteyen herkes.

Antalya’daki kliniğimizde uyguladığımız gülüş tasarımı uygulamaları sizinde gülümsemenizi geliştirebilir.

Gülüş Estetiği Neden Önemli?

Bir insanın gülüşü aynı zamanda kartvizitidir. Güzel bir gülümseme; esrarengiz bir mıknatıs gibi, çevresindekileri kendisine çeker ve karşısındakine güven aşılar.

Yeni tanıştığınız yada karşılaştığınız bir kişi ilk olarak gülüşünüze ve gözlerinize odaklanır.

Bunu zaten daha önce de duyduğunuzu biliyorum. Peki, bu gerçekten doğru olabilir mi? Yoksa Fransızların dediği gibi, klişe mi?

Aslında bu nokta diş estetiği ile gülüş estetiğini birbirinden ayırabilmemiz açısından önemli.

Evet, bu doğru.

Rus psikolog Albert Yarbus; 1967 yılında, farklı durumlarda insan gözünün hareketlerini inceleyen araştırması sonucunda insanların dikkatini en çok ağız ve gözlere yoğunlaştırdığını ortaya koydu.

İnsanların bu eğiliminde göz ve ağzın dinamik yani hareketli organlar olmasının etkisinin yanında, gözdeki iris, göz bebeği ve sklera arasındaki; ağızda ise dudak, diş eti ve dişler arasındaki kontrast farkının da etkili olduğu ise son bilimsel çalışmalarla da kanıtlandı.

Yine yapılan bir araştırmada kişilerin;

 • %75’i fotoğraf çektirirken gülümsediğinde kendisinden emin olamadığını;
 • %75’i güzel ve samimi bir gülümesemenin psikolojik olarak diğer bireylere faydalı olacağını;
 • %45’i ilk bakışta karşısındaki kişinin gülümsemesine dikkat ettiğini ve o kişi hakkında fikir sahibi olmasını sağladığını;
 • %65 i ise daha çekici bir gülümsemenin kişiyi daha romantik gösterdiğini belirtmişler.

Peki, sadece karşımızdaki kişiyi mi etkiliyor?

Tabiki de hayır! Zaten en can alıcı nokta da burası:

Gülümseme bir insanı daha çekici yapmasının yanında, bireyin psikolojik özelliklerinin algılanmasında da oldukça etkili.

Ağzın tam ortasında göze çarpan çürük bir diş gibi rahatsız edici olumsuz etkenler, karşıdaki kişinin bireyi farklı algılamasına ve değerlendirmesine sebep olabiliyor.

Gülümseme çekiciliğinin kişiliğe etkisi üzerine yapılan bir araştırmada bu olumsuz faktörlerin kişinin diğer insanlarla etkileşime girmesini, davranışlarını, duygusal istikrarını, zekasını, baskınlığını, kişiliğini ve hatta cinselliğini etkilediği ortaya çıkmış.

Antalya’daki kliniğimizde uyguladığımız gülüş tasarımı uygulamaları sizinde gülümsemenizi geliştirebilir.

SSS

Gülüş tasarımı ortalama fiyatları nedir?

Gülüş tasarımı uygulamalarında; bazen tek bir prosedür yeterli iken bazen de diş eti estetiği ve lamine diş tedavisi gibi bir kaç prosedür kombine edilerek uygulanır. Bu nedenle öncelikle size bir tedavi planı hazırlamak ve o plana göre gülüş tasarımı ortalama fiyatlarını araştırmak doğru olabilir.

Estetik gülüş tasarımı nedir?

Estetik gülüş tasarımı, kişinin gülüşünü sanatsal olarak göze güzel gelecek şekilde yeniden tasarlanmasıdır. Klinik uygulamalarda sıklıkla dijital programlardan faydalanılır. Bu sayede sonucun önceden görülmesi ve hastaya sunulması mümkündür.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler

Yirmilik Diş Çekimi Ameliyatı ve Sonrası

Pek çok hastaya yirmilik diş çekimi tavsiye edilir. 17 – 22 yaş aralığında çıkan ve akıl dişi olarakta adlandırılan 20lik dişler;...

Zirkonyum Diş Rehberi: Nasıl Yapılır? Zararları var mı? Fiyatları Nedir?

Zirkonyum diş kaplama, mükemmel estetik ve dayanıklılık sunan, günümüze kadar üretilmiş en iyi sabit protez türüdür. Zirkonyum diş denince hemen...

Şeffaf Plak Tedavisi ve Fiyatları

Şeffaf plak tedavisi ile orta ve hafif düzeydeki diş çapraşıklıkları başarı ile tedavi edilebilmektedir. Çarpık dişlerini hızlı bir şekilde...

Sinüs Lifting Ameliyatı ve Fiyatları

Sinüs lifting ameliyatı üst çene arka bölgede uygulanacak olan implantınıza yeterli ve sağlam kemik oluşturulmasını sağlar. Eksik dişleriniz için...

En Son Yorumlar