İmplant Fiyatları

implant diş fiyatları

İmplant uygulamaları, eksik dişleriniz için tercih edebileceğiniz en uzun ömürlü ancak aynı zamandada en yüksek başlangıç maliyetine sahip tedavilerdir. Bu nedenle hastaların büyük bir çoğunluğu implant kaç günde yapılır, acı sızı olur mu demecen önce implant fiyatları ne kadar diye soruyor. Her ne kadar kimsenin sağlığı ile bütçesi arasında tercih yapmak zorunda kalmasını istemesekte, satın alma gücü günümüzde herkes için çok önemli olduğunu biliyoruz.

2023 yılındaki güncel implant fiyatlarına baktığımız zaman yerli marka bir implant için ortalama 8000 ile 12000 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor. Alman, İsviçre, Amerikan gibi ithal bir implant markası tercih ettiğinizde ise ücretler dolar ve euro kuruna bağlı olarak 185000 – 20000 liraya kadar yükselebiliyor. Aynı zamanda prosedür esnasında ihtiyaç duyulabilecek kemik tozu, sinüs kaldırma gibi ek prosedürler tedavi maliyetlerini direk etkiliyor.

Çeşitli tedavi senaryoları ile birlikte markalarda işin içerisine girince implant yaptıracak kişiler için tedavi ücretini hesaplamak oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor. Tedaviniz öncesinde yaklaşık bir hesaplama yapabilmeniz için hazırladığımız bu makalede; tek, çoklu veya komple diş eksikliğinde kaçar adet implant uygulanır, üstüne yapılan zirkonyum veya porselen kaplama ile birlikte ortalama ne kadar bir ücret ödemeniz gerekir detaylı olarak açıklamaya çalıştık.

İmplant Fiyatını Kendiniz Hesaplayın

Bu harika aracı kullanarak implant diş maliyetini kolayca hesaplayabilir, farklı markaların fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz.

HADİ BAŞLAYALIM

0$

Teşekkürler. Fiyat talebinizi hazırlıyoruz. Teklifimiz E-posta veya WhatsApp mesajı olarak iletilecektir.

Eksik Diş Sayısı

Yan yana eksik olan diş sayısını seçiniz

Diş eksikliğiDiş eksikliğiDiş eksikliğiDiş eksikliğiDevam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Tedavi Planlaması

Diş EksikliğiDiş EksikliğiDiş EksikliğiDiş EksikliğiDevam etmek için bir öğe seçmelisiniz

İki Eksikliğinde İmplant

Yan yana iki dişin eksik olduğu durumlarda, diş ve implant arasında köprü yapılması uygun olmadığı için her eksik diş için birer implant gerekir.

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Üç Diş Eksikliğinde İmplant

Yan yana üç dişin eksik olduğu durumlarda boşluğun ön ve arka tarafına birer implant yerleştirilerek üzerine bir köprü yapılması mümkündür.

üç diş eksikliğinde implant köprü fiyatı hesaplama
Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Dört Diş Eksikliğinde İmplant

Yan yana dört dişin eksik olduğu durumlarda, alt ve üst çene için farklı sayıda implant gerekir.

Alt çene kemiği güçlü yapıda olduğu için dört diş yan yana eksik olduğu zaman iki implant üzerine köprü yapılabilir.

Üst çene alt çeneye göre daha yumuşak ve süngerimsi yapıda olduğu için üç adet implant yapılması daha uygundur.Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Çene Seçimi

Çene SeçimiÇene SeçimiÇene SeçimiDevam etmek için bir öğe seçmelisiniz

İmplant Markaları

Fiyat hesaplamasında görmek istediğiniz markaları seçin.


Türk Malı


Güney Kore Malı


Alman Malı


Alman Malı


İsviçre Malı


İsviçre Malı


Alman Malı


Amerikan Malı

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Alt çene için tedavi planlaması

Üst çene için 6 implant üzerine 12 diş seçtiğiniz için alt çenede de 6 implant üzeri 12 diş yapılması uygundur.

Komple dişsiz alt çenede 6 implant üzerine full tam set 14 adet diş takılabilir.

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Üst çene için tedavi planlaması

Üst çene komple implant tedavisi için iki farklı yaklaşım mevcuttur:Yeterli çene kemiği mevcut ise üst çene için ideal yaklaşım 8 implant üzeri 14 diş takılmasıdır. Bu sayede çenedeki komple tüm diş eksikliği giderilebilir.

İleri yaştaki veya yeterli çene kemiği bulunmayan kişilerde 6 implant üzeri 12 diş kısaltılmış ark tedavi yapılabilir.

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

İmplant Üstü Kaplama ve Köprü Materyali

İmplantların üzerine metal destekli porselen veya zirkonyum diş yapılabilir. Metal destekli porselen, oldukça dayanıklı ve ekonomik bir kron köprü materyalidir. Ancak metal alerjisi olan bireyler için uygun değildir. Zirkonyum ise metal içermez, estetik ve vücut ile biyo uyumludur. Ancak biraz daha pahalıdır.

İmplant üstü metal destekli porselenİmplant üstü metal destekli porselen


Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Bego® İmplant ile Fiyat Hesaplaması

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

İmplant Markaları (1)

Türk Malı

Güney Kore Malı • Ömür Boyu Garantili

Alman Malı • Ömür Boyu Garantili

Alman Malı • Ömür Boyu Garantili

Alman Malı • Ömür Boyu Garantili

Amerikan Malı • Ömür Boyu Garantili

Güney Kore Malı • Ömür Boyu Garantili

İsviçre Malı • Ömür Boyu Garantili

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

NTA® İmplant ile Fiyat Hesaplaması

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Osstem® İmplant ile Fiyat Hesaplaması

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Camlog® İmplant ile Fiyat Hesaplaması

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Nobel® İmplant ile Fiyat Hesaplaması

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Straumann® İmplant Fiyat Hesaplaması

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Medentika® İmplant ile Fiyat Hesaplaması

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Fiyat teklifini size nasıl iletelim?Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

Hiossen® İmplant ile Fiyat Hesaplaması

Devam etmek için bir öğe seçmelisiniz

ILETISIM

Lütfen iletişim kanalını seçin.

Tedavi Planlaması

Açıklama Bilgi Adet Fiyat
İndirim:
Toplam:

İmplant diş tam olarak nedir?

İmplant diş fiyatlarını daha iyi anlamak için öncelikle ağzınıza takılacak olan diş implantının ne olduğunu ve nasıl fonksiyon gördüğünü bilmeniz gerekiyor. Bir implant diş genellikle 3 parçadan oluşur. Bunlar, implant gövdesi, abutment ve implant kronudur.

İmplant gövdesi: Bu parça diş kökünün yerini alması amacıyla cerrahi olarak çene kemiğine yerleştirilen vidadır. Genellikle silindirik yapıdadır ve kemik ile kaynaştıktan sonra kemiğin bir uzantısı gibi fonksiyon görür.

Abutment: Çeneye yerleştirilen implantın üzerine vidalanarak takılan ara dayanak parçadır. Laboratuvarda hazırlanan kron diş bu dayanak parçaya sabitlenir. Gövde ve abutment sıklıkla birlikte satılır ve klinikler maliyet hesaplarken verirken bu iki parçayı tek olarak fiyatlandırılır.

İmplant üstü kron: İmplant üzerine sabitlenen yani ağız içerisinde görülen diştir ve metal destekli porselen veya zirkonyumdan üretilebilir

Bazen implant kronu ile abutment birbirine birleşik olur ve ortasında bulunan vida ile implanta sabitlenir. Vidalı implant üstü kronlar, simante yani yapıştırıcı kullanılarak takılan kronlara göre daha pahalıdır.

Kaç çeşit diş implantı var?

Diş implantları zaman içerisinde pek çok defa tasarım, materyal ve teknolojik değişikliklere uğradı. Ancak günümüzde tasarım olarak en sık yukarıda bahsetmiş olduğumuz iki parçalı kemik içi silindirik implantlar tercih edilmektedir.

Kemik içi silindirik implantlar materyal olarak titanyum, zirkotitan ve zirkonyum (seramik) olarak farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Titanyum implantlar kemiğe iyi bağlandığı için daha başarılıdır ve ekonomiktir. Ancak titanyum alerjisi olan kişilerde kullanılması uygun değildir. Zirkonyum implantlar ise özellikle bu tür metal alerjisine sahip bireylerde güvenli kullanım için geliştirilmiştir ancak daha pahalıdır. Zirkonyum implantlar genellikle 1200 – 1400 euro arasında bir tutara mal oluyor.

Ayrıca damak protez kullanan hastalar için geliştirilmiş olan tek parçalı mini implant sistemleride mevcuttur. Mini implantlar, yaklaşık olarak üç milimetre çapındadır ve abutment doğruda implant gövdesine bağlıdır. Mini implantların ygulaması daha kolay ve hızlı yerleştirilebildikleri için daha ucuz olma eğilimdedirler.

İmmediat implantlar ise aynı gün içerisinde dişin takılmasına izin veren özel yüzeye sahip implantlardır. Bu implantların yüzeyindeki özel hidroksiapatit kaplama, çene kemiğinin implanta doğru daha hızlı büyüyerek kısa dönemde kaynaşmasını sağlar. Bu tür implantlarda iyileşme bağlığı yerleştirilmesi gibi ikinci bir ameliyat gerekmez. Tek şart alttaki çene kemiğinin buna uygun olacak derecede sağlam ve güçlü olmasıdır.

Tüm bu sistemlerin dışında özellikle alt çene arka bölgeler için geliştirilmiş kısa implantlar ve kemik erimesi nedeniyle üst çene kemiği desteğini kaybetmiş hastalar için üretilmiş zigomatik implantlar mevcuttur.

İmplant diş fiyatları ne kadar?

Günümüzde ekonomik sınıf en uygun fiyatlı bir implant ortalama 8000 TL ile 12000 TL arasında değişmektedir. Cerrahi esnasında izlenen yöntem, lazerle veya dikişsiz uygulanması tedavi ücretlerini değiştirmez. İmplant üstü porselen diş fiyatları 4000-5000 TL civarında iken, zirkonyum kaplama 5000 – 6000 TL arasında değişiyor.

Tüm bu anlattıklarımız ışığında tek diş eksikliğinde implant fiyatı şu şekildedir:

 • azı diş implant ve üzerine porselen kron: 10000 – 12000 TL arası
 • ön diş implant ve üzerine zirkonyum kron: 11000 – 14000 TL arası

Eğer yan yana üç veya daha fazla dişiniz yoksa her eksik diş için implant uygulanması gerekmez ve iki implant birbirine bir köprü ile bağlanabilir. Bu tür çok sayıda diş eksikliğinde implant fiyatları şu şekildedir:

 • 3 diş eksikliğinde iki implant ve üzerine porselen köprü: 25000 – 27000 TL arası
 • 4 diş eksikliğinde iki implant ve üzerine porselen köprü: 28000 -30000 TL arası

Kemik tozu uygulamalı implant maliyetleri

Uzun ömürlü implantlara sahip olmak istiyorsanız, mutlaka yeterli ve sağlam çene kemiğiniz bulunmalıdır. Günümüzde kemik artırmak için sinüs tabanı yükseltme ve kemik artırma prosedürleri kliniklerde sıklıkla kullanılmaktadır. Yeni kemik oluşturmak için kendi kemiği kullanılabildiği gibi, sığır kaynaklı yada sentetik materyallerin uygulanması gerekebilir. Ağzın farklı bölgelerinden alınabilen greftler için ücret ödemeniz gerekmese de implant için kemik nakli ekstra cerrahi uygulanması gerektirir. Genel olarak sentetik greftler, hayvansal kaynaklı olanlara nazaran daha ucuzdur. Uygulama için ne kadar ücret çıkacağı kullanılan kemik tozu miktarına, yapılan cerrahi işlem sayısına ve prosedürün içeriğine göre değişebilir.

İmplantasyon için kemik tozu ameliyatı fiyatları; kullanılan kemik greft miktarına göre değişmekle birlikte 90 -100 euro arasında değişir. Bazı implant tedavilerinde ise greft uygulamak yerine box tekniği gibi alternatif yöntemlerde tercih edilebilmektedir.

Tam dişsiz ağızlarda komple implant ücretleri

Eğer tam dişsiz bir ağza sahipseniz veya tüm dişlerin çekilmesi gerektiği için bütün dişleri implant yaptırmak istiyorsanız sabit bir tedavi için alt ve üst çenede farklı sayıda implant uygulanması gerekir. Tam dişsiz bir alt çenede 6 implant üzerine 14 diş içeren full ark sabit bir köprü yapılabiliyorken, üst çene daha yumuşak bir yapıya sahip olduğundan dolayı aynı sayıda dişi desteklemek için 8 adet implanta ihtiyaç duyar. Dolayısı ile komple alt veya üst çene için sabit bir protez içeren implant tedavisinde fiyatlar şu şekildedir:

 • Tam dişsiz alt çene altı implant üzerine sabit porselen köprü : 25200 TL – 32000 TL
 • Tüm dişsiz üst çene sekiz implant üzerine porselen diş (sabit) : 29200 TL – 36000 TL
 • Tüm ağız (alt ve üst çene) komple implant ve full sabit porselen diş : 54400 TL – 68000 TL

Ağzında hiç dişi kalmamış ve tam damak protez kullanmak zorunda kalan bazı hastalar, bu kadar yüksek tedavi ücretlerini karşılayamayabilir. Bu tür hastalarda çenenin ön tarafına yerleştirilen iki veya dört adet implant ile protezin hareketliliği azaltılarak ve çiğneme konforu artırılabilmektedir. Kullanılan implant sayısının yanında, implant ile damak protez arasındaki bağlantı türüde tedavi fiyatını önemli ölçüde etkiler. Hareketli protez kullanan hastalar için çeşitli dental implant tedavilerinin maliyet karşılaştırması:

 • İki implant üzeri çıtçıtlı protez (hareketli): 14500 – 175000 TL
 • İki implant üzeri locator protez (hareketli): 30000 – 35000 TL
 • Dört implant üzeri overdenture damak (hareketli) : 20000 – 25000 TL
 • Dört implant üzeri yarı sabit (hibrit) protez: 22000 – 28000 TL

SGK implant ücretlerini ne zaman karşılar?

SGK (Ssk ve Bağkur) implant tedavilerinde yerleştirilen kemik içi implant bedellerini karşılamaz. Ancak implantın üzerine takılan protezlerin bir kısmını ve hekimlik ücretlerini karşılar. Fakat devlet sigortası (SGK) bazı özel durumlarda sağlık kurulu raporu ile implant bedellerinin bir kısmını karşılamaktadır:

 • Doğuştan dudak, damak yarığı gibi anomalilerle doğan ve diş kemik defekti bulunan kişilerde
 • Doğuştan dişsizlik durumlarında
 • Alt veya üst çenenin tek tarafında en arkada diş bulunmayan serbest sonlu dizsizlik vakalarında
 • Kist, tümör veya kafa yüz travması nedeniyle aşırı doku kaybı olan vakalarda.

Ayrıca devlete bağlı bazı ağız ve diş sağlığı merkezleri ile üniversitelerin diş hekimliği fakülte hastanelerinde implant uygulamaları yapılmaktadır. Devlet hastanelerinde implant fiyatları hastalar tarafından karşılanırken, hekimlik ücretleri sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmaktadır. Genellikle bu hastanelerde bir kaç marka ile anlaşma yapılır ve hastalar bu markalardan birisini tercih etmesi için yönlendirilir. Tedavi olan kişi implantı direkt olarak firmadan veya distribütörden satın alır ve uygulamasını hastanedeki hekim gerçekleştirir.

İmplant fiyatlarını başka hangi faktörler etkiler?

Tedavinin toplam maliyeti; kaç adet vida uygulanacağına ve prosedürden önce genel ağız sağlığı için herhangi başka bir tedaviye ihtiyacınız olup olmadığına göre değişiklik gösterir. Eksik diş yerine implant yaptırmak istediğinizde tedavinin genel maliyetini etkileyen 3 farklı faktör ile karşılaşırsınız:

İmplant markası ve perakende fiyatı: Özellikle Türkiye’de hekimlik ücretleri, batı ülkelerine nazaran oldukça düşüktür. Kullanılan implant markası, fiyatlar üzerindeki en belirleyici faktördür. Her firma kendi portföyüne uygun olarak en satın alınabilir implantı üretmek için çalışır. Aynı markanın pazara sunmuş olduğu titanyum ve zirkonyum gibi iki farklı implant fiyatları arasında bile uçurumlar olabilir.

İmplant üstü protezin türü: Aynı ağızda implant üstü damak protez ile sabit implant köprüsü birlikte değerlendirildiğinde; hem kullanılan vida sayısı hem de üretilen protezin materyali farklıdır. Ayrıca hazırlanan bir implant köprüsünün maliyeti; vida ile laboratuvarda hazırlanan köprünün birbirine bağlanma şekline görede değişiklik gösterir. Vida tutuculu kuronlar, yapıştırma kuronlara göre ekstra laboratuvar işçiliği gösterir ve daha pahalıdır.

Çene tomografisi ve cerrahi şablon: Ne yazık ki implant tedavisi; diş dolgusu gibi, hemen koltuğa otur, dişi uyuştur ve vidayı çak, işlemi bitir tarzında uygulamalar değil. Bir implant uygulanmadan önce panoramik röntgen yada dental tomogrofi ile kemik yapısının incelenmesi ve implantın en uygun pozisyonunun belirlenmesi gereklidir.Bir günde hem implant hemde protez uygulanabilen yöntemlerde güvenli uygulama için sıklıkla tercih edilen bu tarama ve şablon implant fiyatlarının yükselmesine sebep olur.

Kliniğin fiyat tarifesi: İmplant uygulamaları pek çok diş tedavisine nazaran daha spesifik bir tedavidir. Daha özenli ve dikkatli bir çalışma gerektirir. Dolayısı ile bir hekimin sanatını icra etmesi için talep etmiş olduğu ücret, diğer bir diş hekiminin fiyat tarifesine göre yüksek olabilir. Ayrıca her kliniğin işletme maliyetleri ve yatırımları da aynı değildir. İster istemez bu giderler, implant tedavisi ücretlerini değiştirir. Ayrıca klinikler dönem dönem implant kampanyaları ve taksitlendirme seçenekleri hazırlayabilir. Bu sayede ödeme planı daha düşük olabilir.

En uygun ve ucuz implant tedavisine nasıl sahip olabilirsiniz?

Major tüm diş implantları aslında farklı tasarımlara ve genel ortalamada %98,6 başarı oranına sahiptir. Ucuz implantlar bazı hastalar için optimum seviyede başarı sağlayabilirken, ağız hijyenine dikkat etmeyen, periodontal hastalık hikayesi olan, sigara kullanan hastalarda ise rüştünü ispatlamış, premium markalar arasında yer alan yeni teknoloji ürünlerin tercih edilmesi daha yararlı olabilir.

Tedavinin toplam maliyetini aslında ne kadar uzun süre dayandığı belirler. İmplantın uzun dönem başarısını ise; hasta, hekim ve kullanılan materyal belirler. Bu nedenle sizin durumunuza en uygun olan implant sistemi ve protez ile tedavi olmanız uzun vadede sizin için en ekonomik yaklaşım olacaktır.

Unutulmaması gereken en önemli konu; başarısız olan implant tedavisi çene kemiğinde kayıplara neden olarak yeni maliyetler ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere gibi pek çok avrupa ülkesinde implant tedavileri oldukça pahalıdır. Bu nedenle bu ülkelerden vatandaşlar sıklıkla daha ucuz maliyetlerle bu tedaviye sahip olmak Türkiye’ye seyahat ediyor. Eğer size bu ülkelerden birinde yaşıyorsanız tatilinizi bedavaya getirebilir ve hatta üzerine küçük bir yatırım bile yapabilirsiniz.

Örneğin Almanya’da üst çenede kemik greft uygulaması ile birlikte altı implant üzeri çıkarılabilir köprü fiyatı 20000 euro civarında tutuyorken, Türkiyede bu tür bir tedavinin maliyeti yaklaşık 3000 – 4000 euro arasında değişir.

Antalya implant fiyatları

Biz Antalya’daki kliniğimizde implant tedavisini ve fiyatlarını konuşmadan önce, risk değerlendirmesi yapmayı tercih ediyoruz. Bu değerlendirmede şu faktörlerin cevaplarını arıyoruz.

 • Hastanın yaşı
 • Sistemik Durumu
 • Ağız bakım alışkanlıkları
 • Yapılacak protezin türü
 • Ekonomik durumu
 • Beklentileri

Tüm bu faktörleri değerlendirdikten sonra sizinle birlikte sohbet ederek, her bir başlığın üzerinden geçiyor ve öncelikle en uygun olan implantı ve tedavi maliyetini konuşuyoruz. Antalya’da en sık tercih edilen implant markalarının fiyatları ortalama şu şekildedir:

 • Yerli implant markaları: 6000 – 7500 TL
 • Osstem implant (Güney Kore): 9000 – 10000 TL
 • Hiossen (Amerikan): 10000- 12000 TL
 • Megagen (Kore malı): 11000 – 13000 TL
 • Straumann Roxolid (ITI – İsviçre) : 19000 – 22000 TL
 • Nobel Biocare (İsviçre) : 18000 – 21000 TL
 • Bego İmplant (Alman): 11000 – 12500 TL
 • Camlog (Alman): 10000 – 11000 TL
 • Medentika (Alman): 11000 – 12500 TL
 • Trias (Alman): 10000 – 13000 TL
 • Zimmer, Implant Direct, Biohrizons (Amerikan) 9500 – 11000 TLZinedent (G. Amerika): 350 – 400euro
 • Dentsply Implantları (AstraTech, Xive, Ankylos): 10000 – 11000 TL

Fiyatlar güncel döviz kurlarından etkilenmektedir ve biz aynı hızla web sayfamızı maalesef yenileyemiyoruz 🙂 Antalya’daki diş kliniğimizde size özel tedavi gereksinimleri ve implant sistemleri ve güncel kampanyalar hakkında konuşmak için ön görüşme randevusu ayarlayabilirsiniz. En çok önemli olan ise sizin mutlu olacağınız sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmanız.

İmplant tedavisinde süreç nasıl oluyor?

İmplant tedavisi ilk basamağı radyolojik ve klinik muayenedir. Bu randevuda çene cerrahı ile birlikte protezi yapacak olan diş hekimi hastanın ağız ve çene ilişkilerini, mevcut dişlerin ile çene kemiğinin durumunu ve dişlerin karşılıklı ilişkilerini inceler. Röntgen ve gerekli vakalarda 3 boyutlu tomografi görüntüleri üzerinden yeterli ve sağlam kemik dokusunun bulunup bulunmadığı, maksiller sinüs ve alt çene siniri gibi operasyon bölgesine yakın anatomik oluşumların varlığı değerlendirilir. Ayrıca komşu diş eti ve dişlerin durumu, mevcut kuron ve kaplamaların sağlığı, kök uçlarında implantın uzun dönem başarısını etkileyebilecek herhangi bir patoloji olup olmadığıda kontrol edilerek implantın ömür boyu ağızda kalmasına engel olabilecek tüm faktörler dikkatli bir şekilde gözden geçirilir.

İmplant uygulaması genel olarak iki aşamada yapılır. Cerrahi olan birinci seansta vidalar çene kemiğine yerleştirilirken, protetik aşamada ise çene kemiği ile kaynaşması yani ossointegrasyonunu sağlayan vidanın üzerine protez diş yapılır. Her zaman gerekli olmamakla birlikte, çenenin yeterli kemik dokusuna sahip olmadığı durumlarda sert doku greftleme uygulamaları yapılabilir. Bunun için sentetik, hayvansal kaynaklı yada otojenik kemik tozu kullanılır. Greftleme uygulamalarında, işlem yapılan bölgeye bağlı olarak tedavi süresi 2-6 ay arasında uzayabilir. Özellikle üst çene arka bölgelere maksiller sinüs boşlukları sarkık olabildiği için implant operasyonlarından önce sinüs lifting uygulamaları klinikte sıklıkla yapılmaktadır.

Cerrahi Aşama

Cerrahi aşamada; vidaların yerleştirileceği bölgeler tespit edildikten sonra lokal anestezi yöntemi ile hissizlik sağlanır. Genellikle vidanın uygulanması gereken yerde çürümüş ve fonksiyonunu kaybetmiş dişler bulunur. Bu tür vakalarda diş çekimi ile implantın yerleştirilmesi aynı seansta yapılabilir. Diş çekimi ile vidanın aynı seansta uygulanması; kemiği korumuş olmak için daha iyi sonuçlar verebilir. Diş hekimi, implantın gireceği genişlikte ve uzunlukta bir yuva hazırlar ve vidayı bu yuvaya döndürerek yerleştirir. Kemikte sinir bulunmasığı için işlem sırasında herhangi bir ağrı yada acı hissedilmez.

Yerleştirilen vidanın üstüne diş eti iyileşme başlığı veya implant kapama vidası takılır. Vidanın etrafındaki diş eti yaklaştırılarak, operasyon bölgesi süture edilir. İyileşme aşamasında kemik ile implant birbirine kaynaşarak osseoentegre olur. Kaynaşma süresi alt çenede 2 ay, üst çenede 3 ay kadar sürer. Bu süre zarfında eğer immediat yükleme tercih edilmemişse, vidanın çiğneme kuvvetlerine maruz kalmaması gerekir.

Protetik aşama

Protetik aşamada ise; vidanın kemiğe kaynaşıp kaynaşmadığı röntgen ve göz muayenesi ile kontrol edilir. Kaynaşma tamamlanmış ise, abutment adı verilen dayanak parçaları implant üzerine yerleştirilerek ölçü alınır ve üzerinde veneer kron diş yapılması için laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda hazırlanan veneer kron bu abutment ile birleşik olabildiği gibi diş hekimi tarafından abutmente klinikte de yapıştırılabilir. Vidalı abutmentler, simante abutmentlere göre çok iyi ağız hijyeni sağlar. İmplantın üzerine takılan seramik kron, zirkonyum veya porselen diş olabilir. Ancak tam seramik kron; diş hekimliği uygulamalarında genellikle implant tedavisi için uygun bir tedavi değildir. Metal abutmen üzerinde kolaylıkla kırılabilir.

İmplant yaptıranlar tedavi hakkındaki tecrübelerini ve bu tedaviyi düşünenler implant fiyatları hakkındaki yorumlarını bize iletebilirler.

“İmplant Fiyatları” hakkında yorumlar

 1. 8 implant 16 diş yaptırmak istiyorum fiyatları ne kadar tutar ve ne kadar sürer bilgi alabilir miyim ? Teşekkürler

 2. merhaba 23 yaşındayım ve ön dişlerimden bir tanesi süt dişi implant yaptırırsam ne kadar sürer ve maliyeti nasıl olur

 3. Sağ üst tarafta 3 tane yan yana dişim kırık. Oraya 2 implant (köprülü) yapmak istiyorum. Ve sol üst tarafta da 1 adet dişim kırık, oraya da 1 implant. Toplam 3 implant ve 4 diş kaplaması yapılacak dedi doktor. Ama verdikleri fiyat bana çok abartılı geldi. Sizden fiyat bilgisi alabilir miyim. İmplant markası Astra Tech. Soldaki bir dişim için diş tozu gerekebilir dediler. Diş tozu yapılırsa ne kadara mal olur, yapılmazsa ne kadara mal olur belirtirseniz sevinirim.

 4. Merhabalar sağ alt tarafa 2 implant yaptırmak istiyorum ayrıca sol üst tarafta yan yana 3 dişime kanal tedavisi yapıldı kaplaması yapılamadı dolgu tutmaz dediler (devlette yaptırdım) pandemıden dolayı öyle kaldı.benım bu dişleri ne kadara yaptıra bılırım ortalama. Şimdiden cvp için tşk ederim

 5. selamlar. diş tedavim için yöntem ve cözümleri kapsayacak şekilde muayene olmak istiyorum. muayene fiyaı nedir.

 6. Bende fiyat alabilirmiyim 53 yaşındayım matdi durumum idare ediyor üst çenemde hiç dişyok alt çenemde iki yanlarımda ücertana dişvar nekadar imlat fiyatı çıkar teşekkür ederim devlet hastanalerinde ünüversitede imlat diş için devlet testegi varmıdır

 7. Merhaba Kolay gelsin,
  14,15 sol üst, 20,21 sol alt, 29,30 sağ alt dişler kayıp.
  Ne gibi bir işlem yapılabilir. maliyeti ne olur.
  Saygılar kolay gelsin.

 8. Ali İhsan Karakaş

  merhaba tam dişsiz alt ve üst çene implant üstü hareketli protez yaptırmak istiyorum fiyat alabilir miyim

 9. Merhabalar üst çene dışsiz al çene sağda solda dış yok alt üst toplam 12 implant 24 porselen kemik dozu tedavisi üst çene kesinlikle gerekli süsnüslerden dolayı alt çenede ise 1-3 imalat yeri kemik tozu tedavisi fiyat rica ediyorum Bir de İmplantswiss diye bi marka varmı sahte bir markamı ?

  1. Türkiye’deki diş kliniklerinde uygulanan tüm implantlar Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından denetlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Piyasada oldukça uygun fiyata farklı markalarda implant bulunabiliyor, bu nedenle hiçbir hekimin hastasına sahte vida takacağını düşünmüyorum. Fiyat bilgisi paylaşabilmem için bana çene röntgeninizi göndermenizi isteyeceğim.

 10. Mrb. Ağzımda hiç dış yok. Üç hafda önce alt ceneme 2 impiland takıldı iyileşmesi için hazirana kadar bekleyecekmişim ve sonra alt dişler tamamlayacak… ve üste kompile tamak yapılacak… implantlar avrupa miş.. sizde tek ricam aşırı yukarı fiyat öğrenmek… şimdiden çok tşk ederim iyi çalışmalar

  1. Nazire hanım; artık implantlarınız yapılmış ve üzerine protezin takılması planlanmış. Bu aşamadan sonra elde edeceğiniz bilgiler size daha iyi yada daha ekonomik bir tedavi sunmayacaktır. Bence uygulamayı yapan hekiminize güvenmeniz ve iyi bir restorasyona sahip olacağınıza inanmanız daha yararlı olur ki ben öyle olacağını düşünüyorum.

 11. Alt ve üstte hiç yok ama üst solda arkada bir diş var ama oda kararma olmuş en ucuz yaptırmak istesrm maliyeti ne olur ve geçmeli fark etmez

  1. Kararmış dişlerin çekilmesi gerekmeyebilir. Dişin rengi açılabilir veya üzerine kaplama yapılabilir. Rica etsem bize dişinizin bir fotoğrafını ve varsa röntgenini iletebilirmisiniz?

 12. Merhaba dişeti çekilmesinden dolayı birçok dışımı kaybettim kalanlarda çok sağlıklı değil çekilmesi gerekiyor kaç implant gerekir fiyat öğrenebilirmiyim

  1. Tam dişsiz ağızlarda geleneksel protokol üst çene 8, alt çeneye ise 6 implant uygulanması. Çene kemiği veya hastadan kaynaklı sınırlamalar nedeniyle farklı prosedürlerin uygulanması mümkün. Diş eti çekilmesi nedeniyle dişlerinizin sallanması ve bu nedenle dişlerinizi kaybetmiş olmanız çene kemiğinde de erimeler olduğunu işaret ediyor. İmplant tedavileri planlanırken kişiye özel yaklaşımların tercih edilmesi daha doğru olur. Belki fiyat olarak en pahalı implanta gerek olmayabilir ama en ucuzunu tercih etmekte sizin için yararlı olmayabilir. Eğer bize iletişim numaralarımız üzerinden çene röntgeninizi iletebilirseniz, sizinle ilgili daha fazla bilgiye sahip olduktan sonra sizin bütçenize ve ihtiyaçlarınıza özel bir plan hazırlayabilir, online olarak veya telefonda birlikte değerlendirebilir ve size daha yararlı bilgiler sunabiliriz.

 13. iyi gunler benim sag cenem de 2 dis sol salt cenemde 1 dis ve on ust 2 dis imptlant dusunuyorum bana fiyat konusunda bilgi verirmisiniz.lutfen

  1. Dilek hanım; elbette whatsapp hattımız üzerinden bize yazabilirseniz sizinle güncel fiyat listemizi paylaşabilirim. Ancak eminim ki siz tedavinizi size en ucuz implant fiyatını veren klinikten ziyade sizin için en iyisi olduğunu düşündüğünüz ve güvendiğiniz bir klinikte yaptırmak isteyeceksinizdir. Bu sebeple bizimle varsa çene röntgeniniz, yaş, sigara, diş gıcırdatma, sistemik rahatsızlıklarınız gibi anamnez bilgilerinizi whatsapp üzerinden paylaşabilirseniz, hekimlerimize gösterip bir online görüşme randevusuda ayarlayabilirim. Her ne kadar klinik muayene olmadan nihai karar vermek mümkün olmasada, tedavinin genel sınırları ve muhtemel senaryolarla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 14. Merhaba dişeti çekilmesinden dolayı birçok dışımı kaybettim kalanlarda çok sağlıklı değil çekilmesi gerekiyor kaç implant gerekir fiyat öğrenebilirmiyim

 15. Merhaba, sol üste en arkadan 4 diş, sağ üstte ( en son diş hariç) 3 diş eksik. 54 yaşımdayım, günde bir paket sigara içiriyorum. Çene kemiğinde bir erime olduğunu farzederek, bir implant tedavisi yapmak niyetindeyim. Yabancı marka en kaliteli si ile Türk mark en iyisinin takriben bir fiyatını be ne kadar süreceğini bildiriebilrseniz sevinirim.
  Selamlar

 16. Merhaba iki implant ve dis ayrı, bir de üç dis için iki implant köprülü kaplama jd evolution marka implant yapmak istiyorum. Anılan markayı önerir misiz ve maliyeti ne olur? Teşekkürler

 17. -sol tarafımda: alt çenede 1, üst çenede 1
  sağ tarafımda: üst çenede 1
  olmak üzere 3 diş eksiğim var. bunları implant yaptırmak istesem (markası ile birlikte belirtirseniz). yeterli kemik düzeyinin olup olmamasına göre ayrı ayrı fiyat listesi gönderir misiniz?
  -bir de yirmilik diş çekimi ücretini ve alt kesici dişlerinin düzeltme yapacak olan bir arkadaşım onun içinde bir fiyat listesi gönderebilrimisiniz.?

 18. Ilker Özdemir

  Merhaba bayanlar ve baylar. Fiyatlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Dişlerimi tamamen yenilemek istiyorum. Bunu yapmak için bir klinik arıyorum ve fiyatları karşılaştırıyorum. Tüm dişler yeni yapılmasını istiyorum.
  Teşekkürler ve saygılar

 19. Üst çene komple implant yaptırmak istiyorum. Sanırım 8 implant…Bunun toplam maliyeti nedir? ne kadar süre ayırmam lazım işlemlerin tamamlanması için?

  1. Murat bey, tercih edeceğiniz implanta ve üzerine yapılan restorasyona göre tedavinin maliyeti değişir. Üst çenede bekleme süresi genellikle 3 aydır. Bize whatsapp üzerinden röntgen filminizi iletebilirseniz çeşitli seçeneklerle birlikte ücretlerini size iletebiliriz.

 20. Alt çene sag sondan 3.dişim eksik (bir adet) inpilant diş yaptırmak istiyorum yerli en uygun fiyatlar ne kadardan başlıyor

 21. Selamlar,

  alt cenemde 4 implant var, iki tane daha ekletmek istiyorum. Üst ceneye de 8 tane implant yaptirmak istiyorum. Üzerlerine de 28 tane dis (mümkünse Zirkonyum).

  Almanya”da yasiyorum. Süreci ve fiyati bildirir misiniz? Iyilesme sürecinde gecici dis yapiliyor mu?

 22. Ben de sizden implant yaptırdım çok memnun kaldım her yerde ve herkese Sizi tavsiye ediyorum hocam Ellerinize sağlık Teşekkür ediyorum

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir