Ana Sayfa Diş Fiyatları İmplant Fiyatları: Farklı Markaları Karşılaştırın (2020 Güncel)

İmplant Fiyatları: Farklı Markaları Karşılaştırın (2020 Güncel)

İmplant Diş Fiyatları 2020

İmplant TedavisiFiyatı
Kemik İçi İmplant (Silindirik İmplant Ücreti Hariç*)2070 TL
Sert doku greftleme ( Kemik tozu ücreti hariç*)855 TL
Sinüs Lifting690 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)865 TL
İmplant Destekli Hareketli Protezler (implant ücreti hariç)3035 TL
İmplant Üstü Açılması275 TL
Diş Çekimi175 TL

**Özel diş kliniklerinin web sitesinde; Türk Diş Hekimleri Birliğinin belirlemiş olduğu tarife dışında kıymetli metal ve malzeme dahil implant tedavi fiyatı vermesi yasaklanmıştır. Bu sebeple, tedavi ücretlerini öğrenmek için, lütfen kliniğimizi arayın.

İmplant Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Eksik dişinizin olduğunu bölgedeki çene kemiğinde vidanın uygulanabileceği sağlam kemik dokusu mevcut ise; tek diş implant fiyatını etkileyen 3 farklı faktör ile karşılaşırsınız:

  1. Hekimin uyguladığı fiyat tarifesi
  2. Kullanılan implant markası ve fiyatı
  3. İmplant üstü protezin türü

İmplant uygulamaları diğer pek çok diş tedavilerine nazaran daha spesifik bir tedavidir ve daha özenli bir çalışma gerektirir.

Dolayısı ile bir hekimin sanatını icra etmesi için talep etmiş olduğu ücret, diğer bir diş hekiminin fiyat tarifesine göre yüksek yada düşük olabilir.

Ayrıca her kliniğin işletme maliyetleri aynı değildir. Lüks semtlerdeki bir kliniğin işyeri ile ara caddede yer alan bir kliniğin en basitinden işyeri kiraları arasıda bile uçurum vardır.

İster istemez bu giderler implant fiyatlarını değiştirir.

Tek diş implant fiyatını etkileyen bir diğer ve en önemli faktör ise diş tedavi esnasında kullanılan implantın markası ve modeli.

İmplant Fiyatları ve Markaları

Özellikle Türkiye’de hekimlik ücretleri, batı ülkelerine nazaran oldukça düşük olduğu için, kullanılan implant markası, fiyatlar üzerindeki en belirleyici faktör.

Dünya genelinde 300 den fazla firması; 2000 in üzerinde farklı model üretmektedir.

2016 yılında yapılan bir araştırma sonucunda, küresel implant pazarının ortalama 3,71 Milyar USD olduğu hesaplanmış ve yıllık ortalama %5-7 arasında büyüdüğü değerlendirilmiştir .

Sizce de bu kadar büyük bir pastada implant diş fiyatları arasında rekabet olması gerekmiyor mu?

Elbette implant markaları ve fiyatları arasında rekabet var, hem de çok büyük!

Rekabet

Pastanın bir tarafında; dünya üzerinde satılan implantların büyük kısmını kapsayan ve uzun yıllardır diş hekimleri tarafından uygulanan markalar vardır.

Ciddi Ar-Ge yatırımları olan sektör lideri bu firmaların geliştirmiş olduğu tasarımlar; uluslararası bilimsel otoriteler tarafından güvenliğini kanıtlamıştır ve uzun dönem sonuçları ölçülebilmektedir.

Lider markalar genel olarak, kendi aralarında teknolojik performans ön planda olmak üzere yarışırlar.

Her biri dünyanın en iyi implantını üretmeye ve hekimlerde bu algıyı oluşturmaya çalışır.

Bunun için sürekli yeni prototipler geliştirerek piyasaya sunar. Seramik implantlar, bir yerde bu yarışın bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Diğer tarafında ise bu devasa sektörden pay almak için piyasaya girmeye çalışan ve hatta ilk ürünlerini geliştirme aşamasında olan firmalar vardır.

Bu markalar; en iyi teknolojiyi sunacak altyapısı ve birikimi olmadığı için en iyi implant değilde, ödenen fiyata göre kaliteli bir implant markası olma stratejisini izlerler.

Aslında bir hastasının kafasını en çok karıştıran nokta burasıdır.

Çünkü; bu pastanın iki tarafı birbiri ile rekabet etmez.

Dolayısı ile farklı implant fiyatları arasında devasa farklar vardır. Kaliteli bir implant piyasaya, ucuz bir implanttan 10 kat daha pahalı olarak sunulabilir.

Diş hekimi bu fiyat farkını tedavi ücretine yansıtır ve sizi şaşırtan o uçurumlar oluşmaya başlar.

Sonuç

Aslında senaryo pek çok ticari meta için aynıdır. Tıpkı Mercedes S Klasse ile Audi A8 ve Renault Symbol ile Fiat Linea gibi.

Bir taraf bugün şoförsüz hareket edebilen otomobiller tasarlayarak, güvenlik vs bir adım ön plana çıkmaya çalışırken, diğer taraf virajda savrulmadan yol üstünde durabilecek, ekonomik araçlar tasarlamaya çalışır.

Ve bir Renault Symbol bir Mercedes S Klas ile fiyat rekabetine girmez.

Birbiri ile karşılaştırmayı bırakın, aynı cümlede yan yana olması bile garip geliyor değil mi?

Şimdi siz örnek olması açısından, çeşitli prosedürler için bir fiyat çalışması yapalım. Unutmamanız gereken, bu implant fiyatları, Antalya daki kliniğimizde uyguladığımız tarifeyi yansıtmaz.

Eğer bize röntgeninizi gönderirseniz (kliniğimizde de çekilebilir) size ücretsiz olarak implant tedaviniz ve fiyatı hakkında fikir verebiliriz.

Tek Diş İmplant Fiyatları 2020

Tek diş implant fiyatı; 2020 yılı için TDB’nin hazırlamış olduğu tarifeye göre silindirik implant ücreti hariç KDV dahil 2070 TL dir. Vidanın ön ya da arka bölgede olması fiyatı etkilemez. Fiyatı etkileyebilecek unsur, vidanın üzerine yapılan estetik dişin materyalidir.

İmplant üzerine bir zirkonyum diş yapılmasını isterseniz, standart metal destekli porselen dişten biraz daha pahalıya mal olur.

İmplant Köprü Fiyatları

Eğer ağzınızda bir kaç dişiniz eksik ise, her eksik diş yerine implant yapmadan, iki yada daha fazla vida bir köprü ile birbirine bağlanabilir.

Bu sayede hem implant diş fiyatlarını düşürmüş oluruz, hemde vidaların etrafındaki kemik daha iyi beslendiği için daha stabil bir tedavi sağlanmış olur.

Eksik diş bölgesine kaç tane vidanın gerekli olacağı, eksik olan diş sayısına, ağzın hangi bölgesinde olduğuna ve kemiğin durumuna bağlıdır.

Komple İmplant Diş Fiyatları

Komple implant diş yapılırken genel olarak üst çeneye 8, alt çeneye ise 6 adet implant uygulanır ve tüm bu vidalar porselen köprülerle birbirine bağlanır. TDB’nin hazırlamış olduğu rehber tarifeye göre 14 adet implantın uygulama fiyatı 2020 yılı için; silindirik implant ücreti hariç 28980TL dir.

Uygulanan bu yapay diş köklerinin üzerine 28 tane implant üstü sabit protez kaplama yapılabilir. Yine TDB nin belirlemiş olduğu tarifeye göre 28 üyeli implant üstü porselen kron fiyatı 24220 TL dir.

Özellikle ağzında hiç dişi kalmamış kişilerde, implant uygulaması ile sağlanan sabit bir restorasyon oldukça yüksek bir konfor sunar.

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Diğer Faktörler

Çene Röntgeni ve Dental Tomografi

Ne yazık ki implant tedavisi; diş dolgusu gibi, hemen koltuğa otur, dişi uyuştur ve vidayı çak, işlemi bitir tarzında uygulamalar değil.

Bir implant uygulanmadan önce panoramik röntgen yada dental tomogrofi ile kemik yapısının incelenmesi ve implantın en uygun pozisyonunun belirlenmesi gereklidir.

Bunun yanında alt ve üst çene ilişkileri, dişin pozisyonu gibi pek çok faktör bu şekilde değerlendirilir.

Ne yazık ki tüm bu taramalar, implant diş fiyatlarını etkiler ve yükselmesine sebep olur.

Kemik Tozu Fiyatları 2020

Kemik tozu; implantın kemiğe tutunabileceği kadar sağlam kemik dokusu bulunmadığı durumlarda, yeni kemik oluşturmak için uygulanır. Türk diş hekimleri birliği rehber tarifesinde Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 2020 yılı için KDV dahil 855TL olarak belirlenmiştir.

Kemik tozu için kişinin kendi kemiği kullanılabildiği gibi, sığır kaynaklı yada sentetik greftlerin uygulanması gerekebilir.

Sentetik greftler, hayvansal kaynaklı greftlere nazaran daha ucuzdur ve greftleme için ne kadar ücret çıkacağı kullanılan kemik tozu miktarına, yapılan cerrahi işlem sayısına ve prosedürün içeriğine göre değişebilir.

implant fiyatları

Antalya İmplant Fiyatları

Her implant her hastada aynı performansı sergilemez. Nokta!

Major tüm diş implantları aslında farklı tasarımlara ve başarı oranlarına sahiptir. Ucuz implantlar bazı hastalar için optimum seviyede başarı sağlayabilirken, bazı hastalar için felaket derecesine varan kötü sonuçlara yol açabilir.

İmplant tedavilerinin uzun dönem başarısını; hasta, hekim ve kullanılan implant belirler.

Biz Antalya’daki kliniğimizde implant tedavisi fiyatları hakkında konuşmadan önce, bir risk değerlendirmesi yapmayı tercih ediyoruz. Bu değerlendirmede şu faktörlerin cevaplarını arıyoruz.

  • Hastanın yaşı
  • Sistemik Durumu
  • Ağız bakım alışkanlıkları
  • Yapılacak protezin türü
  • Ekonomik durumu
  • Beklentileri

Tüm bu faktörleri değerlendirdikten sonra sizinle birlikte sohbet ederek, her bir başlığın üzerinden geçiyor ve öncelikle en uygun olan implantı ve fiyatını konuşuyoruz.

Unutulmaması gereken en önemli konu; başarısız bir implant tedavisi çene kemiğinde kayıplara neden olabilir.

Antalya’daki kliniğimizde size özel tedavi gereksinimleri ve implant markaları ve fiyatları hakkında konuşmak için hemen bir ön görüşme randevusu ayarlayabilirsiniz. En çok önemli olan ise sizin mutlu olacağınız sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmanız.

Eğer yurt dışında yaşıyorsanız, implant fiyatları, Antalya‘da Avrupanın pek çok ülkesinden daha ucuz ve %70 e varan oranlarda tasarruf yapabilirsiniz.

Antalya implant fiyatları size, Hyundai bütçesine bir Mercedes konforu yaşatabilir.

İmplant Bakım Maliyetleri

Birçok hasta diş implantlarının başlangıç maliyetini duyduğunda etiket şokuna girer. Hatta tek implant diş fiyatları 2020 yılı için en iyi fiyatı yada tedavi paketini bile duyduğunda ücretlerin yüksek olduğunu hisseder.

Bu noktada hatırlamanız gereken nokta implant dişlerinizin esasen ömür boyu ağzınızda kalmaları için tasarlandığıdır.

Eğer implant dişlerin üzerindeki protez dişlerinize gerekli bakım ve özeni gösterirseniz, tek yapmanız gereken rutin diş hekimi ziyaretlerinizi aksatmamak ve günlük diş bakımınızı gerçekleştirmeniz.

Eksik dişleriniz için tercih edebileceğiniz takma diş yada porselen köprü diş gibi diğer tedavi yöntemi göz önüne alınması gereken ciddi bakım maliyetlerine sahiptir.

Örneğin takma bir protez dişin yedi yıl tam anlamıyla fonksiyon göstermesi beklenir, bu sebeple bunları muhtemelen en az bir defa değiştirmeniz gerekecektir.

Uzun ve sağlıklı bir hayat sürdüğünüzde maliyet katlanarak artar. Diş implantları söz konusu olduğunda ise sadece bir defa ödersiniz ve hepsi o kadar.

Antalya implant diş fiyatları; 2020 yılı için yüksek görünebilir, ancak karşılığında ne aldığınızı düşündüğünüzde, bu gerçekten sağlığınıza ve hayatınıza yapmış olduğunuz bir yatırımdır.

SSS

SGK implant fiyatlarını karşılıyor mu?

Hayır, SGK silindirik implant ücretlerini karşılamaz. İmplant uygulaması yapan devlet hastaneleri ve ADSM lerde, hastaların implantı hastanenin çalışmakta olduğu firmalardan kendi imkanı ile satın alması gerekir.

En iyi implant markaları ve fiyatları nedir?

Global diş hekimliği sektöründe en fazla pazar payına sahip olan implant markaları Straumann, Nobel, Dentsply ve Zimmer dir. Özel kliniklerin web sitesinde silindirik implant ücreti dahil fiyat vermesi yasaktır. TDB nin belirlemiş olduğu tarifeye göre 2020 yılı için implant uygulama ücreti ise 2070 TL dir.

Arka diş ile ön diş implant fiyatları fark eder mi?

Ön yada arka dişlere uygulanan implantlarda bazen tasarımsal farklılıkları olsa da genel olarak aynıdır. Bu nedenle implant fiyatı fark etmez. Ancak, ön diş uygulamalarında implantı üzerine yapılan kron maddesi olarak zirkonyum daha sık tercih edilir ve zirkonyum diş, porselene göre daha yüksek fiyatlı bir kaplamadır.

Üst çene implant fiyatları nedir?

Üst çeneye genellikle 8 adet implant üzerine 14 tane diş yapılır. TDB nin belirlediği rehber tarifeye göre, KDV dahil, silindirik implant ücreti hariç, 8 implant fiyatları 16560TL, kıymetli metal ücreti hariç 14 implant üstü kuron kaplama 12110TL tutar.

2 YORUMLAR

  1. 8 implant 16 diş yaptırmak istiyorum fiyatları ne kadar tutar ve ne kadar sürer bilgi alabilir miyim ? Teşekkürler

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler

Yirmilik Diş Çekimi Ameliyatı ve Sonrası

Pek çok hastaya yirmilik diş çekimi tavsiye edilir. 17 – 22 yaş aralığında çıkan ve akıl dişi olarakta adlandırılan 20lik dişler;...

Zirkonyum Diş Rehberi: Nasıl Yapılır? Zararları var mı? Fiyatları Nedir?

Zirkonyum diş kaplama, mükemmel estetik ve dayanıklılık sunan, günümüze kadar üretilmiş en iyi sabit protez türüdür. Zirkonyum diş denince hemen...

Şeffaf Plak Tedavisi ve Fiyatları

Şeffaf plak tedavisi ile orta ve hafif düzeydeki diş çapraşıklıkları başarı ile tedavi edilebilmektedir. Çarpık dişlerini hızlı bir şekilde...

Sinüs Lifting Ameliyatı ve Fiyatları

Sinüs lifting ameliyatı üst çene arka bölgede uygulanacak olan implantınıza yeterli ve sağlam kemik oluşturulmasını sağlar. Eksik dişleriniz için...

En Son Yorumlar