Ev tipi diş beyazlatma | DentVita Diş Kliniği

Ev tipi diş beyazlatma

Kişiye özel plaklar ile ev konforunda güvenilir bir diş beyazlatma deneyimi yaşayın

Ev tipi beyazlatma plakları; ağız ve diş ölçünüze uygun olarak üretilir. Kişiye özel plaklar, dişlerinize tam olarak oturur ve beyazlatıcı jel sızıntılarını önlemeye yardımcı olur.

Ev tipi diş beyazlatma nedir?

Ev tipi diş beyazlatma; peroksit içeren beyazlatıcı jellerin, kişiye özel olarak hazırlanan beyazlatma kalıpları ile evde kendi kendine kullanım sağlayan bir yöntemdir. Diş beyazlatma tedavisinde, hekimi tarafında hazırlanan kalıplar, hekimin önerisi doğrultusunda gece boyu veya günde bir kaç saat kullanılır.

Ofis tipi diş beyazlatma sistemleri %30 ile %40 oranında karbamid veya hidrojen peroksit içerirken, ev tipi sistemler ise %5 ile %16 arasında aktif beyazlatıcı jel içerir. İçeriğindeki peroksit miktarı düşük olduğu için, etki göstermesi bir kaç haftayı bulabilir.

Ev tipi diş beyazlatma nasıl yapılır?

1. Aşama – Diş yüzeyinin kontrolü ve ölçü alınması

Klinikteki ilk randevunuzda öncelikle diş ve diş etlerinizin beyazlatma için yeterince güçlü olup olmadığı değerlendirilir. Dişler üzerinde çatlak, çürük veya tamir edilmesi gereken eski dolgular var ise jel sızıntısını önlemek için prosedürden önce tamir edilmelidir. Ayrıca nikotin, çay lekesi gibi beyazlatıcının diş yüzeyine temasını engelleyen dışsal lekelenmeler de bu randevuda temizlenerek ağız ve diş ölçüsü alınır. Plakların üretilmesi genellikle 1-2 gün sürer.

2. Aşama – Kişiye özel plakların üretilmesi ve teslimi

Bu randevuda, diş ölçülerinize uygun olarak üretilen beyazlatma plaklarının ağız içi uyumu ve rahat kullanımı kontrol edilir. Diş hekimi, size ev tipi beyazlatma kiti ve uygulama şırıngası ile birlikte şık bir saklama kutusu içerisinde beyazlatma plaklarını teslim eder. Ayrıca jeli nasıl uygulaman gerektiği ve ne sıklıkta kullanabileciğini anlatır.

3. Aşama – Evde dişlerin beyazlatılması

Şimdi sıra sende. Artık evde kendi başına güvenli bir beyazlatma sağlayabilirsin. Diş hekimin, plakları günlük kaç saat süresince kullanabileceğini sana söylemiş olmalıdır. Bu süre 8 saate kadar çıkabilir ve çoğu insan bu süreyi gece boyu takarak değerlendirir. Günlük kullanım süresi; kişiye, renklenmenin boyutuna ve dişlerin ne kadar hassas olup olmadığına göre değişebilir.

Ev tipi diş beyazlatmanın avantajları nelerdir?

En güvenilir diş beyazlatma yöntemlerinden biridir.

Kişiye özel olarak hazırlanan ev tipi beyazlatma kalıpları, beyazlatıcı ajanın tükrük vasıtası ile ağız içerisine akmasını önlemeye yardımcı olur ve potansiyel zararlarından sizi korur.

Alternatif ev tipi beyazlatıcılara göre daha kısa sürede sonuç verir.

Sadece 3 gün içerisinde dişlerin beyazlamaya başladığı yapılan araştırmalar ile tespit edilmiştir. Elbette sizin diş yapınıza, yaşa ve beslenme alışkanlıklarınıza bağlı olarak bu beyazlığı teşhis etmeniz iki haftayı bulabilir. Eğer dişlerinizi 1 saat içerisinde beyazlatmak istiyorsanız ofis tipi yöntemlerden birisini tercih edebilirsiniz.

Pratik ve kolay diş beyazlatma sağlar.

Profesyonel beyazlatma kitleri, eczanelerde yada marketlerde satılan beyazlatıcı ürünlere göre oldukça etkili ve konforlu bir süreç geçirmenizi sağlar. Günlük 4-8 saat arası uygulama ile kısa sürede daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Ev tipi diş beyazlatma kitleri

Ev tipi uygulamar için yüksek etki ve düşük hassasiyet gösteren markaları tercih etmeye gayret ediyoruz. Konforlu bir diş beyazlatma deneyimi yaşamanız için sektördeki yenilikleri ve güncel markaları sürekli takip ediyoruz.

Opalescence PF16

Ultradent Opalescence firması tarafından üretilen bu üründeki hidrojen peroksit oranı %16 dır. Jelin viskoz yapısı ve kitin içerisinden çıkan uygulama şırıngası, oldukça kontrollü bir şekilde uygulama yapılabilmesini sağlar. İçeriğinde bulunan potasyum nitrat ve florür, minenin sağlığını korumaya yardımcı olur. Ayrıca içeriğindeki %20 oranındaki su, dişlerin dehidrate olarak hassasiyet oluşumunu azaltır. Jel ortalama 8-10 saat aktif beyazlatma etkisi gösterebilir.

FGM Whiteness Perfect 16

FGM firması tarafından üretilen bu ürün 2020 ve 2021 yıllarında Amerikada yılın en iyi ürünü seçilmiştir. %10-16 veya 22 oranında karbamid proksit içeren seçenekleri bulunan jel potasyum nitrat ve florür de içerir. Potasyum sinir liflerini depolarize ederek iletimi bloke etmeye yardımcı olur ve hassasiyeti azaltır. Paket içeriğindeki 3gr.’lık 3 tüp ve uygulama şırıngası sayesinde 9 defaya kadar uygulama yapabilirsiniz. %22 lik set günlük 1 saat kullanımı önerilirken %10 veya %16 lık konsantrasyondaki jelleri gece boyu kullanabilirsiniz.

Diş beyazlatma hakkında sık sorulan sorular

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top