Ana Sayfa Estetik Diş Tedavileri Diş Laminesi Öncesi Sonrası ve Fiyatları

Diş Laminesi Öncesi Sonrası ve Fiyatları

Dişlerinin rengini ve şeklini ideal hale getirerek mükemmel ve beyaz dişlere sahip olmak isteyenler için lamine diş yaygın bir yöntemdir.

Lamine diş fiyatı TDB 2020 rehberine göre porselen lamine için 1730 TL ve kompozit lamine için 270 TL olarak belirlenmiştir.

Peki lamine diş uygulaması nasıl yapılır ve bu fiyat farkının nedenleri nelerdir?

Lamine diş uygulamasında, farklı materyallerden elde edilen ve dişe hem renk hem şekil anlamında ideal görünüm vermesi için hazırlanan yaprak lamineler yapıştırılır. Bu sayede;

 • Diş rengi beyazlatılır.
 • Diş yüzeyi pürüzsüzleşir.
 • Dişler arası boşluklar doldurulur.
 • Diş yüzeyindeki kusurlar kamufle edilir.
 • Çatlak ve kırıklar kapatılır.
 • Çarpık dişler eşit ve sıralı görünür.

Lamine yaprakları kişinin ihtiyacına ve isteklerine uygun malzemede, dişlerin kalıbına uygun olarak üretilir. Özel yapıştırıcı ile sabitlenen lamineler mavi ışıkla sertleştirilir ve kalıcı olarak sabitlenir.

Lamine Diş Öncesi Sonrası

Lamine diş  porselen ve kompozit olarak iki seçenek mevcuttur.

Porselen lamine kaplamalar yarı saydam özelliğiyle optik etkiye sahip kompozit lamineye göre çok daha doğal bir görünüm sağlar.

Ayrıca porselen lamineler çok daha pahalı olmasına karşın daha uzun ömürlü, leke tutmaz, dayanıklı ve esnek olmalarıyla tercih edilebilir.

Porselen ve kompozit arasındaki kalite farkı nedeniyle, işlemler arası sonuç belirgin sonuç farkı görülür.

Diş hekiminiz her estetik diş tedavisinde olduğu gibi lamine diş için de hem tedavi öncesi hem sonrasında fotoğraflarla kayıt alır. Bu sayede gülümsemenizdeki belirgin farkı kontrol etmeniz mümkündür.

Diş Lamine Kaplama Fiyatları

2020 senesinde TDB tarafından rehber olmak amaçlı belirlenen lamine fiyatları;

 • Akrilik lamine diş için 690 TL
 • Seramik lamine diş için 1730 TL
 • Kompozit veneer için 270 TL

şeklindedir. Ancak;

 • Kaç dişe lamine uygulaması yapılacağına,
 • Tercih edilen yönteme,
 • Lamine malzemesine
 • Kliniğin kendi ücretlendirme tarifesine

bağlı olarak lamine ücretleri değişkenlik gösterir.

Devlet Hastanesinde Diş Kaplama Fiyatları

Bazı anlaşmalı devlet hastanelerinde kırık, çatlak, diş yamukluğu gibi fonksiyonel nedenlerden dolayı zirkonyum kaplama yapılmaktadır.

Hiçbir devlet hastanesinde porselen lamine gibi estetik amaçlı işlemler uygulanmamakta, estetik tedaviler SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Lamine fiyat bilgisi için kendi diş hekiminizle birlikte size uygun prosedürün ve tekniğin belirlenmesi için görüşmeniz gerekmektedir.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Son İçerikler

Bebeklerde Diş Çürümesi ve Tedavisi

Uzmanlara göre diş çürümesi, her 10 çocuktan en az 1’in etkileyebilen en popüler çocukluk çağı hastalığı olarak kabul edilmektedir. Tedavi edilmeyen diş çürükleri,...

Biberon Çürüğü

Biberon çürüğü; özellikle geceleri beslenmeye alıştırılmış bebeklerde ortaya çıkan ve genellikle üst ön süt dişleri etkileyen bakteriyel bir hastalıktır. Klinik hekimlerimizin hazırlamış...

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri ve Sırası Tablosu

Bebeğinizin ilk diş çıkartma belirtilerini farketmeniz aslında tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Diş çıkarma sürecinin başlaması ile birlikte bebeğiniz (ve muhtemelen siz!)...

En Son Yorumlar