Diş Kaplama Öncesi Sonrası

Diş Kaplama Öncesi Sonrası

Diş Laminesi Öncesi Sonrası ve Fiyatları

Dişlerinin rengini ve şeklini ideal hale getirerek mükemmel ve beyaz dişlere sahip olmak isteyenler için lamine diş yaygın bir yöntemdir.

Lamine diş fiyatı TDB 2020 rehberine göre porselen lamine için 1730 TL ve kompozit lamine için 270 TL olarak belirlenmiştir.

Peki lamine diş uygulaması nasıl yapılır ve bu fiyat farkının nedenleri nelerdir?

Lamine diş uygulamasında, farklı materyallerden elde edilen ve dişe hem renk hem şekil anlamında ideal görünüm vermesi için hazırlanan yaprak lamineler yapıştırılır. Bu sayede;

 • Diş rengi beyazlatılır.
 • Diş yüzeyi pürüzsüzleşir.
 • Dişler arası boşluklar doldurulur.
 • Diş yüzeyindeki kusurlar kamufle edilir.
 • Çatlak ve kırıklar kapatılır.
 • Çarpık dişler eşit ve sıralı görünür.

Lamine yaprakları kişinin ihtiyacına ve isteklerine uygun malzemede, dişlerin kalıbına uygun olarak üretilir. Özel yapıştırıcı ile sabitlenen lamineler mavi ışıkla sertleştirilir ve kalıcı olarak sabitlenir.

Lamine Diş Öncesi Sonrası

Lamine diş  porselen ve kompozit olarak iki seçenek mevcuttur.

Porselen lamine kaplamalar yarı saydam özelliğiyle optik etkiye sahip kompozit lamineye göre çok daha doğal bir görünüm sağlar.

Ayrıca porselen lamineler çok daha pahalı olmasına karşın daha uzun ömürlü, leke tutmaz, dayanıklı ve esnek olmalarıyla tercih edilebilir.

Porselen ve kompozit arasındaki kalite farkı nedeniyle, işlemler arası sonuç belirgin sonuç farkı görülür.

Diş hekiminiz her estetik diş tedavisinde olduğu gibi lamine diş için de hem tedavi öncesi hem sonrasında fotoğraflarla kayıt alır. Bu sayede gülümsemenizdeki belirgin farkı kontrol etmeniz mümkündür.

Devlet Hastanesinde Diş Kaplama

Bazı anlaşmalı devlet hastanelerinde kırık, çatlak, diş yamukluğu gibi fonksiyonel nedenlerden dolayı zirkonyum kaplama yapılmaktadır.

Hiçbir devlet hastanesinde porselen lamine gibi estetik amaçlı işlemler uygulanmamakta, estetik tedaviler SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Diş Kaplama Öncesi Sonrası Yorumları

 1. Merhaba
  Geçici diş takıldı 5ci gün oldu bugün dişim çok ağırlıyor kaplamayı çıkardım köprü yapmak için kesilen diş köylerinde iltihap oluşmuş ağrı kesici içtim geçmedi
  Antibiyotik kılana birmiyim

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top