Ön Diş İmplant Nasıl Yapılır ve Fiyatları

Ön Diş İmplant Nasıl Yapılır ve Fiyatları

ön diş implant

Ön Diş İmplant Nasıl Yapılır? Fiyatları Nelerdir?

Türkiye’de ve dünyada implant tedavisi uygulamalarının gelişmesiyle birlikte diş hekimlerinin deneyimlerinin artışına paralel olarak ön diş implant oranı da fazlasıyla gelişme göstermiştir. ITI implant uygulamalarının alt dalı olan ön diş implant tedavisi, üst çene ikinci kesici dişler ve alt çenede yer alan ön kesici dişler için oldukça idealdir. Ayrıca ön bölgede yapılan implantlar sonucunda estetik kaygılar da ortaya çıkmıştır.

Ön Diş İmplant Nasıl Yapılır?

Eskiden ön diş implant tedavisi, estetik açıdan birtakım zorluklar içeriyordu. Ancak gelişen teknoloji ve diş hekimlerinin başarısı ile bu zorluklar aşılmıştır. Üst çene- yan kesici ve alt çene- ön kesici dişlere uygun ve boyun çapı yeterli ölçüde dar olan estetik görünüme sahip, gövde çapı 3 mm olan implantlar üretildi. Uzman diş hekimleri, alt çene ön diş implantlarında 2 implant arası mesafenin özellikle 5 mm olmasına özen göstermektedir. Böylece kemik yapı daha sağlıklı bir şekilde beslenmesine devam edebilecektir. Alt çeneye uygulanan implantların boyun çapı 3.5 mm’dir. Bu da diş hekimlerini, estetik görünümün sağlanması açısından dişin anatomik yapısına uygun kaplamalar yapılması yoluna götürmüştür.

Ön diş implant tedavisi alan hastalar, öncelikli olarak genel diş muayenesinden geçmektedir. Panoramik röntgenler ile kemik yapılarının uygulamaya elverişli olup olmadığı kontrol edilir. Komşu dişlerin de implanta uygunluğu kontrol edildikten sonra hastanın onayıyla tedaviye başlanır. İmplant vidasının takılması yaklaşık 30-60 dk sürmektedir. Hafif bir sedasyon altında gerçekleşen işlemin sonunda hastalar genelde boş yere paniğe kapılıp korktuklarını ifade eder. Daha sonrasında ise implant bölgesi iyileşmeye bırakılır. İyileşme süreci hastanın kemik yapısı, yaşı, cinsiyeti gibi birçok faktörden etkilenerek ortalama 3-6 ay sürer. Sonrasında implantın üzerine diş protezi yerleştirilmektedir. Ön diş implant tedavisinde genelde estetik görünüm sağlanmasından dolayı kaplamalar da yapılabilmektedir.

Ön Diş İmplant Fiyatları

Ön diş implant fiyatları, diğer dişlere uygulananlardan bir farlılık göstermez. Genelde işlem sonunda yapılan kaplamalar ekstra fiyatların oluşmasına yol açabilmektedir. Ayrıca fiyatları etkileyen;

  • Hastanın ağız ve diş sağlığı
  • Ağza uygulanması gereken ekstra tedaviler
  • implantın aşamaları gibi faktörlerdir.

Hastanın çene kemik yapısının uygun olması, ön diş implant maliyetlerini minimal seviyede tutarken, hastanın ağız yapısını implanta hazırlamak için yapılacak her işlem ekstra bütçe gerektirecektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top