Ana Sayfa Ortodonti Diş Teli Ağrısı Nasıl Geçer Ne Kadar Sürer?

Diş Teli Ağrısı Nasıl Geçer Ne Kadar Sürer?

Çene işlevselliğini arttırmak ve kusursuz görünen dişlere sahip olmak için her yaştan ve kitleden kişiye diş teli takılabilir.

Halk arasında diş teli hakkında söylenen olumsuzluklar bazı hastalarımızı tedirgin edebilir. Bu nedenle yazımızda diş teli ağrısı hakkında akıllara takılan tüm soruları yanıtlıyoruz.

Diş Teli Ağrısı İle İlgili Sık Sorulan Sorular

 

Soru: Diş teli lastiği ağrısı nasıl geçer ?

Diş teli profesyonel ve tecrübeli bir ekip tarafından takıldığında ağrı gibi komplikasyonlar beklenmez. Ancak dişlerin ve çene yapısının düzelmesi için işlem sırasında bir miktar baskı uygulanır. Bazı hastalar bu baskıyı ağrı olarak nitelendirir ve çevresine işlemin ağrılı olduğu söyleyebilir. Ancak bu baskı yalnızca birkaç gün içerisinde alışılacak, sonrasında hissedilmeyecek bir his olup herkesin ağrı eşiğinin farklı olduğunu da unutmamak gerekir.

Soru: Yeni takılan diş teli ağrısı nasıl geçer?

Diş teli takılan kişilere gazlı içecek, sigara gibi ürünlerin tüketimi yasaklanır. Yasaklar ve kurallar konusunda diş hekimi detaylı bilgilendirme sağlar.

İlk günlerde hastanın yeni kurallara adapte olması güç olabilir. Ancak diş hekiminin yönlendirmelerine uyulması, ağrı oluşmaması ve tedavinin başarısı için önemlidir.

Ağrıyı önlemede diş bakımına gereken özeni göstermek en temel kural olacaktır. Dişlerin temizliğine ne kadar özen gösterilirse ağrının da o denli az olacağını unutmamak gerekir.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Son İçerikler

Bebeklerde Diş Çürümesi ve Tedavisi

Uzmanlara göre diş çürümesi, her 10 çocuktan en az 1’in etkileyebilen en popüler çocukluk çağı hastalığı olarak kabul edilmektedir. Tedavi edilmeyen diş çürükleri,...

Biberon Çürüğü

Biberon çürüğü; özellikle geceleri beslenmeye alıştırılmış bebeklerde ortaya çıkan ve genellikle üst ön süt dişleri etkileyen bakteriyel bir hastalıktır. Klinik hekimlerimizin hazırlamış...

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri ve Sırası Tablosu

Bebeğinizin ilk diş çıkartma belirtilerini farketmeniz aslında tahmin ettiğiniz kadar zor değil. Diş çıkarma sürecinin başlaması ile birlikte bebeğiniz (ve muhtemelen siz!)...

En Son Yorumlar