Lazerle Diş Beyazlatma | DentVita

Lazerle Diş Beyazlatma

diş beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma

Birçok kişi sağlıklı bir şekilde parlak dişlerle doğmuş olsa da yaş ilerledikçe ya da zararlı besinler tüketildikçe diş renklerinde bozukluklar meydana gelebilir. Daha sağlıklı dişler ve estetik bir gülümsemeyi yeniden kazanma arayışında olan kişiler, her geçen gün profesyonel diş beyazlatma tedavilerine yöneliyor. Günümüzde her bütçeye ve zaman çerçevesine uygun olan çeşitli beyazlatma yöntemler olsa da özellikle de lazerle diş beyazlatma yöntemi, her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Lazerle diş beyazlatma uygulaması, yalnızca diş hekimi aracılığıyla diş kliniğinde uygulanır. Lazer, her dişe titiz bir şekilde uygulanır ve lazer tarafından üretilebilen ısı, sonuç olarak beyazlatma sürecini hızlandırırken aynı zamanda etkinliği de arttırır.

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir?

Lazerle diş beyazlatma, diş hekimi tarafından yapılan güvenli, hızlı ve etkili bir uygulamadır. Bu uygulama, dişlerdeki lekeleri kısa sürede giderir. Tedavi, hastaların beyazlatma hedeflerine kısa sürede ulaşabilmesi için özelleştirilebilir. Bu diş beyazlatma yönteminde diş hekimi, dişleri lazerin etkisinden karşı korumak için dudaklara ve diş etlerine özel geliştirilen bir krem ya da jel uygulayarak tedaviye başlar. Daha sonra dişlere, hidrojen peroksit çözeltisinden yapılmış olan bir beyazlatıcı jel uygulanır. Lazerin güçlü ışığı uygulandığında dişleri beyazlatan en büyük etken budur.  

Genel olarak lazer bir seansta 15 dakika süreyle aktive edilir. Bu uygulama, diş minesinin yüzeyinde beliren leke parçacıklarının giderilmesine yardımcı olur. Bu tedavi yöntemi son derece ağrısız bir prosedürdür. 

Bu yöntem genel olarak 1 seans uygulanır,  ancak dişlerin durumu ile hastaların istediği sonuçlara bağlı olarak 2 ya da 3 defa daha tekrarlanabilir. Ağız içerisindeki tüm jelin çıkarıldığından tam manasıyla emin olmak için tedavi, ağız temizliği ile beraber sona erer ve diş hekimi, diş beyazlığının nasıl koruyacağı konusunda hastalara tavsiyede bulunur. Dişler titiz bir şekilde temizlenirse ve diş hekiminin tavsiyelerine uyulursa lazerle diş beyazlatmanın etkileri birkaç yıl sürer.

Lazerle Diş Beyazlatma Zararları

Bu tedavi yöntemi genel olarak güvenlidir. Ancak bazı hastalar, tedaviden sonraki 24 ile 48 saat içerisinde dişlerinde hassasiyet ya da diş eti tahrişi gibi sorunlar yaşayabilirler. Tedavi, özellikle de profesyonel bir diş hekimi tarafından gerçekleştirildiği zaman diş beyazlatmanın en güvenli yöntemlerinden biri olarak kabul edilir. Herhangi bir lazer aracılığıyla diş beyazlatma tedavisine başlamadan önce diş hekimi, hastanın bu tedaviye uygun olup olmadığından tam manasıyla emin olmak için detaylı bir şekilde muayene yapacaktır.  Dişeti hastalığı ya da kron gibi diş sorunları varsa hekim, bu gibi hastalarda, diş hassasiyeti ve dişeti tahrişi riskleri daha yüksek olduğundan dolayı tedaviyi önermeyebilir. 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top