Yerli İmplant Markaları İsimleri ve Fiyatları

yerli implant markaları

Yerli implant markaları; her geçen gün kullananlar için en uygun, yaptıranlar için kalitesi yüksek ürünler üreterek en iyi firmalar arasında yer almaya çalışıyor. He yıl %9 oranında büyünen global pazar ise 2020-2021 yılında 4,6 Milyar USD lık bir rakama ulaşmış durumda. Peki yerli implant iyimi, Türk ve yabancı diş implant markaları arasındaki fark nedir, yabancı firmalar ile kıyaslanınca fiyatlar daha mı uygun makalemizde açıklamaya çalıştık.

Yerli İmplant Markaları

Nucleoss

2001 yıllarında İzmir’de faaliyet göstermeye başlayan Nucleoss, Türkiye’deki ilk defa üretim yapan yerli implant markası olarak bilinir. Yüklendiği misyona sıkı bir şekilde bağlı olarak ilerlemeyi başaran Nucleoss, kullanıcılarının beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda araştırmalarını sürdürmektedir. Nucleoss, dünya üzerinde de ses getirmeye başlayan hizmet alanlarını genişletmeye başlamıştır. Başarının hiçbir şekilde tesadüf olamadığı ve etkili bir çalışma gerektirdiği vizyonuna sahip olan firma, implant sektöründe yaptığı yenilikler ile de her geçen an sınırlarını yüksek oranda genişletmektedir. 

DTI 

Dti implant markası yerli bir implant firmasıdır. Dti implant, Marmara Araştırma Merkezi ile TÜBİTAK ortaklığında, yerli üretim amacıyla 2012 yılların İstanbul’da faaliyete başlamıştır. Daha sonra artan yüksek talepleri karşılamak için Dti firması, fabrikayı Kocaeli iline taşımışlardır. Kocaeli’nde bulunan yeni fabrikalarında yıl içerisinde ortalama olarak 500 bin üretim yapabilmeyi hedefleyen bu marka, kurdukları tesislerle de Avrupa’nın en büyük implant markası olma yolunda ilerlemektedir. 

Dti implant parçaları, genel olarak nano teknoloji ile geliştirilmiş olup işlemlerde tam manasıyla hastaların memnuniyetleri ile beraber sağlıkları da esas alınarak geliştirilmektedir. Farklı türde Dti implant türleri olduğu için hastalar, diş yapıları ve ihtiyaçlarına göre en ideal modeli rahatlıkla seçebiliyorlar. 

Implance 

2012 yıllarında Görkem Serçe aracılığıyla kurulan Implance markası, kısa bir zamanda büyük oranda gelişim gösteren bir firma olmuştur. Oldukça hızlı bir şekilde dünyaya da açılmayı başarabilen Implance, bu süreçte en iyi implant markalarından biri olarak ön plana çıkmayı başarmıştır. Günümüzde Trabzon ilinde faaliyet gösteren üretim fabrikası, sağlıklı ürünlerin vitrine çıkmadan önce büyük oranda geliştirildiği yer olarak bilinmektedir.

Yerli implant markası olan Implance, Türkiye’de farklı illerde birçok bayisi ile birlikte FDA (Amerikan Federal İlaç Ajansı) kuruluşundan onay almayı başaran tek implant markasıdır. Şu anda da en iyi implant markası olma yolunda çalışmalarını durmaksızın devam ettiren bu marka, kalitesi, uygulama rahatlığı ve son derece geniş olan ürün yelpazesi ile birlikte hem hastalar hem de diş hekimleri tarafından da en sık tercih edilen implant markalarındandır. 

Mode

Mode implant markası, hızlı bir şekilde büyüyen ve gelişen bir diş implantı markasıdır. Ayrıca bu firma, implantoloji alanında da eşsiz bir üretici olarak bilinir. İmplant üretim esnasında Mode implant uzmanları, etkin bir şekilde sterilizasyonu kolaylaştırabilmek için endüstriyel yağların yerine saf olan suları kullanmaktadır. Mode implant markasının yenilikçi olan teknikleri arasında implantın, bütün üst yapısı için yalnızca tek tornavida üretmesi de yer alır.

Mode implant markası, bütün kemik türlerinin maksimum işleyişi ve her tarz uygulama konseptine doğal olan estetik sonuçlar vermek için yeni trend ürünler geliştirmektedir. Mode implant, diş implantının ulaşabildiği son noktayı temsil eder. Mode implant markasının sahip olduğu bağlantı sistemi ise kullanıcısına yüksek oranda konfor sağlamaktadır. 

Evoss 

Evoss implant markası, Türkiye’nin ilk ve en büyük diş hekimliği fabrikası olan 40-50 yıllık tecrübeye sahip Umut-San tesislerinde üretilmektedir. Umut-San, diş cihazları, diş laboratuvar mekanizmaları, kuyumculuk aletleri, OEM diş implantları ve her türlü iyi bir şekilde bilinen implant mekanizmalarının yedek parçalarını üreten bir firmadır. Bütün bu eşsiz özellikler, Evoss implant markasından doğmuştur. Evoss implant markasının ana hedefi, bütün dünyada en sık tercih edilen implant üretici firması olabilmektir.

Dentium

Dentium implant markası, bütün dünyada geliştirmeye ve araştırmaya son derece bağlı bir firma olarak tanınır. Dentium implant markası, oldukça yüksek kalitede diş implantları ve bu implantlar ile alakalı aletleri üretmeye devam etmektedir. Zaman içerisinde diş implant sistemlerini tamamlamak amacıyla bu marka, rejeneratif cihazlar da geliştirmeye yönelmiştir.

Dentium markasının tanınmış olan ürünlerinden bazıları büyüme faktörü, kemik grefti cihazları, kollajen membranları ve doku mühendisliği aletleridir. Bununla beraber bu marka, laboratuvar ürünlerini (zirkonyum gibi) ve Dijital Diş Hekimliği sektörü için gereken ekipmanları (iOs, Cad/ CAM mekanizması) büyük oranda geliştirerek diş hekimliği alanındaki kapsamı da genişletmeye başlamıştır.

Kurulduğu andan itibaren Dentium implant markası, diş implant cerrahi uygulamalarını çok daha öngörülebilir ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için teknoloji harikası malzemelere imza atmak amacıyla önde gelen uzmanlarla beraber araştırma kurumları ile de daimi olarak iş birliği içerisindedir. Bu firmanın implant malzemeleri, etkili bir çalışma ve uzun süreli olan klinik belgelendirmelerin sonucunda bu sektörün uzmanları tarafından geliştirilmektedir. 

Yurtdışında Üretilen Yerli Distribütöre Sahip İmplant Markaları

NTA 

Günümüzde merkezi İsviçre de bulunan NTA implant markası, yüksek kalitelerde diş implantları sunarak, diş hekimliğinde implant sorunlarına çözümler sunar. Bütün ürünlerin üretim süreci, geliştirilmesi, pazarlanması ve tanıtımı firmanın kendisi tarafından yapılmaktadır. Bütün ürünleri, implant alanındaki güncel olan bilimsel istatistikler ışığında en son teknolojiler tercih edilerek geliştirilmektedir. Güney Kore, İsviçre, Fransa ve ABD de çözüm ortakları olan NTA implant markası, bu ülkelerdeki ürünler için de araştırma ile beraber geliştirme faaliyetlerini de sürdürmektedir. Bu implant markasının da ana amacı, dünyanın en çok tercih edilen implant firması olmaktır.

En iyi dental implant sistemi nasıl seçilir?

Günümüzde üretilen bazı implant sistemleri; 1 gün içerisinde implant ve protez uygulamasını mümkün kılarken, bazı sistemler ise vidanın kemik ile kaynaşması için bir kaç haftalık osseointegrasyon dönemine ihtiyaç duyar. Özellikle alt çene siniri ve üst çene sinüs boşlukları gibi anatomik oluşumların sınırladığı alanlarda kısa ve geniş vidalar kullanılırken, alt ön diş uygulamalarında ise daha ince ve uzun olanları tercih edilir.

Genel anlamda konuşacak olursak; Türkiye pazarındaki tüm ürünler belirli testlere tabi tutulmuş ve geçerli CE belgesine sahip ürünlerdir. Piyasaya sunulan tüm yerli ve yabancı tıbbi cihazlar ise Ürün Takip Sistemi aracılığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenmektedir.

Sizin için implant fiyatları ile birlikte en iyi markanın hangisi olduğunu araştırmak ve karar vermeniz zor olabilir. Ancak implant sistemlerini araştırırken bazı noktalara dikkat etmeniz yararlı olur:

 • Firma ne zamandan beri üretim yapıyor?
 • Ürün geliştirmek için yeterli Ar-Ge çalışması yapıyorlar mı?
 • Sizin diş hekiminiz hangi markayı kullanıyor?
 • Eğer yurtdışında yaşıyorsanız bulunduğunuz ülkede piyasaya sunulmuş mu?

Yerli implant fiyatları ne kadar?

Yerli implant fiyatları; (Nucleoss, Mode, Implance, DTI, Evoss) üreticilerin perakende satış fiyatı ile birlikte TDB nin belirlemiş olduğu tarifeye göre cerrahi uygulama ücretini olan 13975TL nin toplanması ile hesaplanabilir.

Tıbbi cihazların perakende satış fiyatlarının online olarak ilan edilmesi ve özel kliniklerin Türk Diş Hekimleri Birliği rehber tarifesi hariç fiyat vermesi yasaklanmıştır. Bunun için ilgili firmaların bulunduğunuz şehirdeki temsilcilikleri ile görüşebilir veya direk diş kliniklerinden telefonla veya yüz yüze fiyat alabilirsiniz. Maliyetini araştırması yapmadan önce tedavi planı hazırlatmayı unutmayın.

Tedavi maliyetlerini etkileyen faktörler nelerdir?

Diş eksikliğinde implant tedavisi; uygulama bölgesinde yeterli kemik dokusu, iyi bir cerrahi ve protetik planlama gerektiren çok aşamalı uygulamalardır. Tedavinin geri dönüşümü yeni bir operasyon gerektireceği için işlem en başından itibaren iyi bir şekilde planlanmalıdır. Bu bilgiler ışığında şu faktörler tedavi maliyetlerini yükseltebilir:

 • Çene kemiğinde yeterli kemik dokusu yoksa, greft ve ogmentasyon uygulamaları gerekebilir.
 • Üst çene azı diş bölgesinde; sinüs tabanlarının sarkmış olduğu durumlarda sinüs yükseltme işlemi yapılması gerekebilir.
 • Riskli bölgelerde 3 boyutlu dental tomografi alınması gerekebilir.
 • Eksik diş sayısına göre kullanılması gereken implant sayısı fazla olabilir.

“Yerli İmplant Markaları İsimleri ve Fiyatları” hakkında yorumlar

 1. İbrahim Uysal

  Diş tedavisi ile ilgili vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler . Lütfen yerli üretim diş tedavi malzemelerini tercih edelim .

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir