İmplant Tedavisi

Yerli İmplant Markaları Fiyatları Listesi

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle implant uygulama teknikleri de önemli ölçüde aşama kaydetmiştir. Diş hekimliği tedavi yöntemleri arasında büyük bir paya sahip olan implant tedavisi dişsizlik sorunu yaşayan hastalar için sağlıklı bir gülüş elde etmek amacıyla kullanılır. Dünyada yaklaşık 600 çeşit implant markası bulunmaktadır. Dolayısıyla hastalar tedaviye başlamadan önce en iyi implant markası bulma konusunda detaylı bir araştırma içerisine girmektedir. Peki yerli implant mı daha iyi, yoksa yabancı implant markaları mı daha kaliteli? Burada öncelikle tüm implantların titanyum alaşımlı olduğunu bilmeniz gerekir. İmplant markası elbette önemlidir. Fakat implant tedavisi uygulayan diş hekiminin deneyimi daha üstündür. Uzmanın, tedavi hakkında becerisi ve hangi yöntemle implant tedavisini uyguladığı daha önemlidir.

Yerli implant markaları

Yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Dolayısıyla insanlar tarafından yerli implant markaları ve fiyatları konusunda detaylı araştırmalar yapılmıştır. Bu araştırmalar sonucunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yerli ve ucuz kavramını ayırt etmektir. İmplant üretimi birtakım Ar-Ge ve klinik öncesi çalışmaları sonucunda meydana geldiğinden oldukça zor ve meşakkatli bir süreçtir. Bu açıdan tedavi fiyatları diğer yöntemlere göre fazladır. Türkiye’de yerli implant markaları arasında ilk sırayı İzmir almaktadır. Yıllardır medikal malzemeler ve implant üretimi konusunda başarılı çalışmalara imza atan İzmir’i İstanbul ve Trabzon gibi iller izlemiştir.

Yerli implant markaları ve fiyatları

İmplant tedavisine başlayacak her hastanın detaylı yaptığı bir araştırma konusudur. Hastalar ağızlarında ömür boyu ve 7/24 sorunsuz bir şekilde kullanacakları implant dişler hakkında kaliteli ve rahat kullanım sağlaması açısından bir takım araştırmalar yapıyor. Uzman diş hekimleri ile birlikte uygulanacak implantın markası tercih edilerek tedaviye başlanmaktadir.

İmplant tedavisi boyunca ortaya çıkan maliyetler implantı yaptırdığınız merkeze göre değişiklik gösterir. Özel kliniklerde implant tedavi fiyatları daha yüksekken devlet ve üniversite hastanelerinde daha ekonomiktir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta implant dişlerin ömür boyu ağzımızda kalacağı ve bu nedenle kaliteli bir markanın tercih edilmesi gerektiğidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp ile Hızlı Fiyat Al