İmplant Diş Fiyatları SGK ve Devlet Hastanesi Fiyat Listesi

implant diş fiyatları yeni

İmplant tedavisi, son yıllarda gerçek dişe ve çiğneme kuvvetine en yakın imkanı sağladığı için hastalar tarafından tercih edilme sıklığı artan bir yöntemdir. Diş hekimlerine implant yaptırmak istiyorsanız fiyat aralıkları birçok durumdan etkilenmektedir. Örneğin; çene kemiğinin yapısı, implantta kullanılacak malzemeler, tedavi aşamasında izlenen yollar ve diş hekiminin deneyimi, uzmanlık alanı implant tedavi fiyatlarında etkili faktörlerden birkaçıdır. Şimdi tek tek bu faktörleri açıklayalım;

 • Hastaların ağız ve çene muayenesi için öncelikle röntgen çekilerek kemik yapısı incelenir. Panoramik ağız röntgeni sayesinde hastanın implanta uygun olup olmadığı kontrol edilir.
 • Daha sonra hastanın uygunluğuna göre implant, diş kemiğine cerrahi işlem uygulanarak yerleştirilir.
 • Ortalama iyileşme süresi beklendikten sonra hasta kontrole çağrılarak, eğer istenen gelişme sağlandı ise implant olarak takılan materyalin üzerine protez diş takılır.

Tüm bu işlemlerin sonunda ana dişe en yakın sonuçlar elde edilir. İmplantın takılması ortalama 30-60 dakika aralığında sürse de olayın ardında uzman diş hekimlerinin uyguladığı mühendislik ve tıp bilgilerini gerektiren kompleks bileşenler mevcuttur. Bu açıdan bakıldığında implant fiyatları, diğer diş tedavi yöntemlerine kıyasla uygun aralıklarda seyrettiği söylenebilir. İmplant tedavisi sağlığınıza yaptığınız uzun dönemli bir yatırımdır.

ProsedürFiyat
Kemik İçi İmplant (Silindirik İmplant Ücreti Hariç)13975 TL
Sert doku greftleme ( Kemik tozu ücreti hariç )7050 TL
Sinüs Lifting6545 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç)6875 TL
İmplant Destekli Hareketli Protezler (implant ücreti hariç)18440 TL
İmplant Üstü Açılması2190 TL
Diş Çekimi1270 TL
Reimplantasyon5680 TL

**Özel diş kliniklerinin web sitesinde; Türk Diş Hekimleri Birliğinin belirlemiş olduğu tarife dışında kıymetli metal (implant) ve malzeme dahil implant diş fiyatlarını açıklaması yasaktır.

Yerli (Türk) İmplant Markaları Fiyatları

İmplant tedavisi, oldukça pahalı bir yöntem olduğu için Türkiye’de yerli implant üretimi TÜBİTAK desteğiyle 2000 yılında başlamıştır. Günümüze kadar başarılı bir şekilde üretilen ve hastaların memnun kaldığı yerli implantlar, üretilen firmalar tarafından her geçen gün geliştirilmektedir. Ülkemizde yerli implant markası olarak pek çok ürün mevcuttur. Her birinin kalitesi ve özellikleri farklılık göstermektedir. Dolayısıyla yerli (Türk) implant markaları fiyatları da değişkendir. Türkiye’de her yıl Türk Diş Hekimleri Birliği, implant fiyatlarında haksız rekabet olmaması açısından değerli metaller için sabit fiyat belirliyor. Diğer işlemler tedavi merkezlerine göre değişkenlik gösteriyor.

Türkiye’de ilk defa İzmir ilinde başlanan yerli (Türk) implant üretimi, daha sonra Trabzon ve başka illerde de devam etti. Fiyat performans ikilisi olarak değerlendirildiğinde yerli implantların da yabancı marka ürünlere göre alternatif oluşturduğunu söyleyebiliriz. 7/24 ve ömür boyu ağzınızda duracak bir materyal için en kalitelisini seçmekte fayda var.

Alman Malı İmplant Markaları Fiyatları

İmplant üretiminde dünyada öncü sayılabilecek Alman ve İsviçre marka implantlar, hastalar ve diş hekimleri tarafından en beğenilen türler arasında yer alır. Yıllardır yüksek kalitede hammadde ve uzman işçilik ile sektörde büyük aşama kaydetmiştir. Dolayısıyla Alman malı ve isviçre malı implant markaları fiyatları da diğer markalara göre nispeten fazladır. Her markanın üzerine çalıştığı teknoloji ve aldıkları patent türü farklıdır. Türkiye’ye ithal edildikleri için fiyatları da doğal olarak yerli implantlara göre daha fazladır.

Kore Malı İmplant Markaları Fiyatları

Dünyada implant üretimi konusunda hatırı sayılır bir üne sahip olan Kore, son yıllarda ürettiği kaliteli implantlar ile adından sıkça söz ettirmiştir. Kore malı implant markaları fiyatları da kalite ile paralellik gösterir.

Devlet Hastanesi İmplant Fiyatları

Devlet ve üniversite hastanesi implant fiyatları özel hastanelere göre daha uygundur. SGK ve SSK tarafından belirli şartların sağlanması halinde implant ücretleri kurumca karşılanmaktadır. Bu şartlar;

 • Konjenital anomaliyle (yarık dudak,damak) doğan ve kemik, diş eti deformasyonlarına sahip hastalar
 • Doğuştan tek diş eksikliği yaşayan vakalar
 • Maksiller ve mandibular kemikte kist, tümör ya da maksillofasiyal travmalar sonucu bölgede aşırı doku kayıpları yaşayan hastalar
 • Üst ve alt çenede unilateral dişi bulunmayanlar

Yukarıdaki durumların haricinde erişkinlerde implant tedavisinde masraflar, en az 3 diş hekiminin vereceği sağlık kurulu raporu ile kurum tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca %40 oranında engelli olduğu raporlarla ispatlanan yetişkin hasta grubunun da tedavisi SSK tarafından karşılanır.

18 yaş altı çocuklarda implant tedavisi gerekiyorsa, tedavi masrafları devlet tarafından sağlanmaktadır.

“İmplant Diş Fiyatları SGK ve Devlet Hastanesi Fiyat Listesi” hakkında yorumlar

  1. Hayırlı akşamlar benim alt üst cene dişlerim altta çürüme var hepsi düşen var delik olan var sarsilan var zor durumdayım bunun faresi nedir fiyat ne olur bilgi lütfen syglrml

 1. Durmuş Altın kaynak

  Alt üst dişlerimi yaptırmak istiyorum şu anda ağzımda beş dış var fakat hepsi çürük onlarında çekilip yerine komple diş yapılmasını istiyorum ağzımda kırık dişlerde var et altında kalmış kırık dişlerde var temizlenip ama yapıştırma ama protez dış yapılmasını istiyorum bu ne kadar zamanda da biter ve kaç paraya mâl olur öğrenebilir miyim teşekkürler saygılarımla

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir